Genel

Pau Gasol: “Yuvam Barcelona’da kupayı kazanmak istiyorum”

Barcelona’nın efsanevi yıldızı Pau Gasol, EuroLeague Final Four öncesinde basın toplantısına katıldı.

Barcelona’nın efsanevi yıldızı Pau Gasol, EuroLeague Final Four öncesinde basın toplantısına katıldı.

Gasol’ün ifadeleri şu şekilde:

“21 yılın ardından ilk EuroLeague Final Four’umu oynayacağım. Yuvam Barcelona’da kupayı kazanmak için halen aç hissediyorum.” diyen Gasol oyunla ilgili motivasyonunu nasıl sağladığı sorulunca ise “Oyunu seviyorum, rekabetçiliği seviyorum. Final Four’da yer alma fırsatını çok özel buluyorum. Oyuna karşı çok büyük bir sevgi ve minnet besliyorum.” dedi.

EuroLeague ve NBA ile ilgili gelen soruya Pau’un yanıtı “EuroLeague’de üst düzey bir kalite söz konusu. Yıllar geçtikçe takımlar gelişmeye devam ediyor. Lig gün geçtikçe daha da zorlaşıyor. Üst düzey oyuncuların NBA yerine Avrupa’da ve EuroLeague’de kalmayı tercih ettiğine daha sık rastlıyoruz.” şeklinde oldu.

Ayrıca İspanyol oyuncunun eski antrenörlerinden olan Ettore Messina’yla ilgili soruya “Ettore Messina’yla Los Angeles ve San Antonio’da 4 yıl boyunca çalıştım. O harika bir koç. Milan’ı yenmek için yüzde 100’ümüzle oynamalıyız.” cevabı geldi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı