Genel

NBA açıkladı: LeBron James neden ceza almadı?

LeBron James, kuralları ihlal etti mi?

NBA’de Los Angeles Lakers forması giyen LeBron James, takımının play-in turnuvasında Golden State Warriors ile oynadığı maç öncesinde Drake ve Michael B. Jordan ile birlikte bir tekila markasının promosyon etkinliğine katılmış ve bu sebeple lig yönetimi tarafından James hakkında ligin COVID-19 protokollerini ihlal etme ihtimali nedeniyle soruşturma açılmıştı.

Fakat NBA İletişim Daire Başkanı Mike Bass tarafından 24 Mayıs Pazartesi günü yapılan açıklama ile James hakkında herhangi bir ceza verilme gerekliliğinin olmadığı belirtildi.

Gerekçe olarak ise James’in “kısa süreliğine katıldığı etkinlikte katılımcıların COVID-19 aşısı olmuş veya negatif test sonucu vermiş kişiler olması” gösterildi.

NBA yönetimi ayrıca James’in etkinliğe katılımının “COVID-19’u yayma riski taşımaması nedeniyle takımından ayrı karantina sürecine girmesine de gerek olmadığına” kanaat getirdi.

James, geçtiğimiz hafta basın mensuplarına yaptığı açıklamada COVID-19 aşısı olup olmadığı ile ilgili soruyu yanıtsız bırakmış ve “Büyük bir mesele yok ortada” demişti.

NBA yönetiminden yapılan açıklamada ayrıca aşı olan oyuncuların sponsorluk ve reklam çekimleri gibi kişisel ticari anlaşmaları da dahil olmak üzere etkinliklere katılımlarının serbest olduğu belirtildi.

Yahoo Sports’tan Chris Haynes da James’in aşı olduğunu belirten bir açıklamada bulundu.

Her ne kadar bu kuralın James için çıkarıldığına dair iddialar olsa da NBA tarafından yapılan 18 Mart tarihli açıklamada aşı olan oyuncular için kısıtlamaların hafifletildiği belirtilmişti.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı