Genel

LeBron James “Uzaylı” demişti

NBA’de yeni jenerasyonun en önemli isimlerinden biri olması beklenen Wembanyama, daha lige gelmeden ardı ardına övgüler alıyor.

Los Angeles Lakers‘ın süperyıldızı LeBron James, Victor Wembanyama’yı “uzaylı” şeklinde tanımlamıştı.

“Birkaç yıldır lige gelen herkes ‘tek boynuzlu at’. Wembanyama ise daha çok bir uzaylı. Çünkü böylesini daha önce görmedim. Bu kadar uzun olup aynı zamanda böylesine hareketli ve zarif oynayan bir oyuncuyu daha önce kimse görmemiştir.”

2023 NBA Draftı’nda ilk sıradan seçilmesine kesin gözüyle bakılan Wembanyama, neden “tek boynuzlu at” yerine “uzaylı” olarak adlandırılmayı tercih ettiğini anlattı.

Sports Illustrated’dan Andy Nesbitt’e göre konuşan Wembanyama, “Her şeyden önce, bunu söylemesine gerçekten sevindim çünkü tek boynuzlu at olarak adlandırılmaktan hoşlanmadım” dedi. “Uzaylı hoşuma gitti çünkü bu dünyadan olmayan bir şey. Uzaylı olarak adlandırılmayı seviyorum, evet. Gerçekten de olmaya çalıştığım şey bu; benzersiz ve orijinal bir şey.”

Fransa Ligi’nde Metropolitans 92 forması giyen Wembanyama, 21 maçta 22.2 sayı, 9.5 ribaund, 2.3 asist ve 3.1 blok ortalamaları yakaladı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı