Genel

Jasikevicius: “Anadolu Efes’e fırsat verirseniz biletinizi keserler”

Barcelona Koçu Sarunas Jasikevicius, Olimpia Milano‘yu mağlup ederek Euroleague Finali’ne kaldıkları maçın ardından konuştu.

Jasikevicius’un maç sonu değerlendirmesi:
“Oyuncularımızı ve taraftarlarımızı tebrik ediyorum. Gerçekten çok ilginç bir maç olduğunu söyleyerek başlayayım. Hikayenin böyle olmasını beklemiyorduk. Final Four seviyesinde olacağımızı düşünüyordum ancak o düzeyde iyi değildik. Ayrıntılarda iyi değildik. Milano‘nun güçlü oyuncularını durdurma noktasında iyi iş çıkaramadık. Oyuncuların hakkını da teslim etmeliyiz. Faul sorunu da yaşadık. 4. çeyrek özellikle savunmada bazı şeyleri değiştirdiğimiz süreç oldu. Onları 11 sayıda tutarak müthiş iş çıkardık. 29 sayı yediğimiz üçüncü ve 24 sayı yediğimiz ilk çeyrek… Barcelona savunmasından bahsediyorduk ama 4. çeyreğe kadar bu yoktu. Belki de EuroLeague’in en iyi hücum takımına karşı oynayacağız.”
Cory Higgins’in oyununa ilişkin olarak şu ifadeleri kullandı:
“İstatistiklere baktığınız zaman son çeyrek 11 sayıda tuttuk Milano’yu. Olayı belirleyen nokta buydu. Milano özgüvenli hissetti. Normal sezonda da böyle oynayan bir takımdı. Cory Higgins’in altını özellikle çizmek lazım. Bu tip maçlarda çok tecrübeli bir isim. Faul problemine de girdi ama çok önemli gelişim gösterdiğini düşünüyorum. Uzun süre kenarda tutmak zorunda kaldım. Son çeyrekteki sayıları ve elbette maçı kazandıran şutu önemliydi.”
Maçta ayak bileğinden sakatlanan Nick Calathes’le ilgiliyse gelen bir bilgi olmadığını söyledi.
Anadolu Efes finaliyle ilgili şunları söyledi:

“Bence en iyi savunmamızı ortaya koyuyor olmamız lazım. Maça 48 saat var. Yeni bir maç var artık. Toplanıp kendimize gelmemiz lazım. Neleri daha iyi yapabileceğimize odaklanıp konsantrasyonumuzu diri tutmamız ve Anadolu Efes‘le ilgili çalışmamız lazım. Şampiyonluk maçı her zaman zor olur. Rakibimize sürpriz olabilecek bazı hazırlıklarımız olacaktır. Ciddi rakiplerimizden birisi de Efes. Finalde onlarla karşılaşacağız. Size herhangi bir ipucu verecek değilim. Efes‘in işini zorlaştırmak istiyorum. Harika yetenekli bir takıma sahipler. Fırsat verirseniz biletinizi keserler. İşi onlar için en zor hale sokmaya çalışacağız. Maçı savunmadan başlatmaya çalışacağız. Aksi bu halde bugünkü savunmamızla Efes’i yenemeyiz.” dedi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı