Genel

Furkan Korkmaz 3 yıl daha Philadelphia’da

Philadelphia 76ers, Furkan Korkmaz ile 3 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı.

NBA Doğu Konferansı ekibi Philadelphia 76ers, milli basketbolcumuz Furkan Korkmaz ile 3 yıllık yeni sözleşme imzaladığını açıkladı.

Philadelphia sözleşmenin detayları konusunda bilgi vermedi; ancak bir çok kaynak 24 yaşındaki şutör guard’ın 3 yıl için 15 milyon Dolar alacağını duyurdu.

Takımın Basketbol Operasyonları Başkanı Dayl Morey, Furkan Korkmaz’ın sözleşme imzalamasıyla ilgili olarak, “Furkan’ın 76ers’la devam edecek olmasından dolayı mutluyuz. Etik çalışması ve bağlılığı onu NBA’de üst düzey rotasyon oyuncusu haline gelmesinde yardımcı oldu” dedi.

2020-21 sezonundaki 55 maçta (11’inde ilk beşte başladı) 9.1 sayı, 2.1 ribaunt ve 19.3 süre ortalamalarıyla oynayan Furkan Korkmaz, takımındaki dördüncü sezonunu geçirdi.

2016’da 76ers tarafından 26. sıradan draft edilen milli basketbolcu, son iki sezonun her birinde 100’den fazla üçlük attı. Bu sürede 189 maçta da (30 ilk beş) 8.0 sayı, 2.1 ribaunt ortalamalarıyla oynadı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı