Genel

Frutti Extra Cup’ta şampiyon Bursaspor

Bu yıl ikincisi düzenlenen Frutti Extra Cup'un şampiyonu geçtiğimiz sezon olduğu gibi Frutti Extra Bursaspor oldu.

Frutti Extra Cup final mücadelesinde Frutti Extra Bursaspor ile Galatasaray Nef karşı karşıya geldi.

8 takımın katılımı ile düzenlenen Frutti Extra Cup‘ta Frutti Extra Cup finalinde Galatasaray‘ı 74-64 yenerek şampiyon oldu. Turnuvada en değerli oyuncu ödülünü ise Onuralp Bitim aldı.

Frutti Extra Bursaspor maça çok iyi başladı, Onuralp Bitim‘in üçlükleri ile arayı açarken, Galatasaray Koçu Andreas Pistiolis, mola almayarak çözümü bir süre oyuncularına bıraktı, 5. dakika skor 15-1 oldu. Galatasaray çembere yakın atışlarla sayı bulmaya başladı ancak fark kapanmadı ve ilk periyod 28-15 Bursaspor lehine sonuçlandı.

Galatasaray’ın alan savunmasına zorlanmayan Bursaspor ikinci çeyreğin 3. dakikasında farkı 16’ya (32-16) çıkardı. Colaiaro ile Galatasaray farkı 11 sayıya düşürse de Bursaspor savunma kaynaklı sayılarla 6. dakikada skoru 41-26’ya getirdi. Bursaspor Clemmons‘un sonlardaki basketiyle devreyi 19 farkla (47-28) önde bitirdi.

Üçüncü çeyreğin açılışı farklı olmadı, Bursaspor 4. dakikada 20 farkı (52-32) gördü. Bursaspor top kayıpları yapmaya başlayınca Galatasaray, 8. dakikada farkı 6’ya (52-46) çekti. Son çeyreğe 56-50 ile girildi, Bursaspor’un top kayıpları devam edince Angelo Colaiaro’nun sayılarıyla fark 7:40 kala 2 sayıya (59-57) geriledi. 6:32 kala Derek Needham‘ın potalı üçlüğü (62-57) Bursaspor’a nefes aldırdı, üç buçuk dakika kala fark yeniden çift hanelere (72-59) geldi.

Bursaspor karşılaşmayı 74-64 kazanarak kupanın sahibi oldu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı