Genel

Frutti Extra Bursaspor’dan kritik bilgilendirme

Frutti Extra Bursaspor'un bugün Euroleague maçında deplasmanda Cedevita Olimpija ile oynayacağı karşılaşma iptal edilmişti.

Yeşil-beyazlı kulüp konu hakkında detaylı bir açıklama yayımladı;

Turkish Airlines EuroLeague tarafından kulübümüze 7 Ekim Çarşamba günü saat 14.00 itibariyle maçın iptaline ilişkin resmi yazı ulaştırılmıştır. İlgili yazıda, Covid – 19 Özel Regulasyonlar Disiplin Yönetmeliği uyarınca aşağıdaki bilgilendirme yapılmış olup, verilecek olan kararda aşağıdaki madde ve paragrafın dikkate alınacağı aktarılmıştır.

– Bir kulübün bir veya daha fazla oyuncusu/antrenör kadrosu/takım takipçileri COVID-19 testi pozitif çıkarsa: İlgili kulüplerden birinin veya her ikisinin ulusal & yerel yetkilileri, veya oyunun yapılacağı yerin ulusal & yerel yetkilileri (eğer tarafısız ülkeyse), büyük bir grubun veya tüm takımın karantinaya alınmasını zorunlu tutmadığı sürece müsabaka planlandığı gibi oynanacaktır.

– Eğer Yetki Listesinde en az sekiz oyuncu oynamaya müsaitse, müsabaka, belirlenen tarihte ve yerde oynanır. Müsabakayı oynayamayan takım, müsabakanın oynanmasından sorumlu tutulur ve Disiplin Hakemi/Yargıcı takımın sıfıra yirmi (0-20) kaybettiğini -ve uygulanabilir olduğunda playoff serisini kaybettiğini- ilan edecektir. Bir takımdaki pozitif test sonuçlarından kaynaklanan tekerrür, bu takımın yarışmadan diskalifiye edilmesini gerektirmez. İlgili kulüplerden birinin veya her ikisinin veya oyunun yapılacağı yerin ulusal & yerel yetkilileri (tarafsız ülke olması durumunda), Yetkilendirme Listesinde en az sekiz oyuncusu olmasına rağmen bir takımın oyuna katılmasını engelliyorsa, Disiplin Hakemi, bu takımın sıfıra yirmi (0-20) kaybettiğini -ve uygulanabilir olduğunda playoff serisini kaybettiğini- ilan edecektir.

– Bu maddenin uygulanması halinde kulüplere herhangi bir ek ekonomik yaptırım uygulanmayacaktır.

Kulübümüze ve Sloven temsilcisi Cedevita Olimpija Ljubljana’ya 7 Ekim Çarşamba günü 14.00’da ulaşan yazı doğrultusunda, 8 Ekim Perşembe günü 14.00’a kadar gerekli iletişimler için süre verilmiş olup, ilgili süre bittikten 24 saat sonra, 9 Ekim Cuma günü saat 14.00’ı geçmeyecek şekilde nihai karar verileceği Covid-19 Özel Regulasyonlar Disiplin Yönetmeliği’nin 7. Maddesinin a, b ve c paragraflarında belirtilmiştir.

A) Özel yönetmeliğin uygulanması sebebiyle bir maç oynanamaz ise, ilgili kulüpler ve Disiplin Komitesi’ne ilgili koşullar, iddia edilen ihlaller ve uygulanacak yaptırımlarla alakalı bilgilendirme yapılacaktır.

B) Kulübün açıklanan kararlara ilişkin yaptığı savunmadaki bütün argümanlar, raporlar, deliller, iddialar tebliğden en geç 24 saat sonra Disiplin Kurulu’na iletilmelidir. Bu süre sonunda sunulanlar kabul edilmeyecektir.

C) Disiplin Komitesi herhangi bir gerekçesi olmaksızın ve olabildiğince en hızlı şekilde, kulüplerle olan iletişim süreci bittikten 24 saat sonrasını geçmeyecek şekilde kararını verecektir.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı