Genel

Final Spor’dan İstanbul’da veda!

Misli.com TBL playoff çeyrek final ikinci maçında Sigortam.net'e konuk olan Bursa ekibi Final Spor karşılaşmadan mağlup ayrılarak seride 2-0 geriye düştü ve sezonu noktaladı.

Karşılaşmaya Final Spor‘da Tarık Sezgün müthiş başladı. Üst üste sayılarla takımının ilk sayılarını kaydetti. Sigortam.net de ise tecrübeli oyuncular Serkan Menteşe ve Can Özcan ilk andan sahneye çıktı. Çekişmeli geçen çeyreğin son hücumunda Final Spor Dunn ile basketi kaydetmesini bildi ve İlk çeyreği de 19-17 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Elijah Thomas ile hücumda iyi başlayan Final Spor farkı 7’ye kadar çıkardı (31-24). Sherron Dorsey‘in sayılarının ardından topu içerde Vladimir Stimac ile buluşturan Sigortam.net farkın açılmasına izin vermedi. Bu dakikalarda uzunlarıyla rakibine fark atan Final Spor skor üstünlüğünü bırakmadı ve çeyreği 39-36 ile geçti.

Üçüncü çeyreğe Sigortam.net 7-0 ile başladı. Elijah Thomas ile topu buluşturan Final Spor üst üste kaydettiği sayılarla rakibine cevap verdi. Kriz anında uzunlarından skor bulan Sigortam.net üstünlük mücadelesini sürdürdü. Alparslan Uruk‘un üçlüğüyle Final Spor bir kez daha öne geçerek çeyreği de 58-57 ile noktaladı.

Son çeyreğe Sigortam.net kısaları Umut Geçen ve Serkan Menteşe‘den üst üste üçlükler kaydederek farkı bir anda açmaya başladı. Elijah Thomas dışında etkili olamayan Final Spor rakibinin bu temposu karşısında cevap veremedi. Karşılaşmayı 81-68 kazanan Sigortam.net adını yarı finale yazdırdı.

Öne çıkanlar..
Sigortam.net:

  • Serkan Menteşe 19 sayı
  • Can Özcan 12 sayı
  • Sherron Dorsey-Walker 11 sayı

Final Spor:

  • Elijah Thomas 24 sayı 10 ribaund
  • Darius Dunn 16 sayı
  • Mustafa Baştürk 10 sayı

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı