Genel

Final Four için özel hazırlık

Turkish Airlines EuroLeague, pandemiye özel Final Four hazırlıklarını yaptı.

Her ne kadar Turkish Airlines EuroLeague Final Four organizasyonunun düzenleneceği Almanya’nın Köln kentine Final Four için seyahat etmek mümkün olmasa da basketbolseverler saha içi ve saha dışındaki her olayı, tüm alanlara erişim sağlayarak dijital bir ziyafet sunan ücretsiz yayın platformu Final 4 Fans ile hiç olmadığı kadar yakından takip edebilecek!

27 Mayıs Perşembe gününden başlayıp 30 Mayıs Pazar günü kupa töreni ve sonrasındaki kutlamalara kadar sürecek olan organizasyonda Euroleague Basketball’un Facebook ve YouTube kanallarında her gün sekiz saate kadar canlı yayın yapılacak ve Final Four’un her açısını basketbolseverler ile buluşturan özel videolar yayınlanacak.

Söz konusu yayınlar Perşembe günü Türkiye saati ile 12:30’da koçlar ve yıldız oyuncular tarafından ilk maçlara ilişkin görüşlerin de paylaşılacağı basın toplantısı ile birlikte başlayacak. Aynı günün devamında özel bir “taraftar mekanı” içeriği izleyenlerle buluşacak. Bunu, dört takımın Lanxess Arena’daki ilk antrenmanlarından canlı yayın ve basın toplantıları takip edecek.

Yarı final maçlarının oynanacağı Cuma gününde The Crossover podcast’in özel programı, eşsiz bir kamera arkası salon turu ile devam edecek. Hemen ardından Olympiakos’un yıldızı Shaquille McKissic, yarı finallerle ilgili gelişmeleri canlı olarak paylaşacak.

Pazar günü, maçlardan önce bir The Crossover podcast bölümü daha yayınlanacak. Bunun yanı sıra Shaq McKissic bir kez daha üçüncü maçta yayına ev sahipliği yapacak ve elbette aynı gün Türkiye saati ile 21:30’da final maçı vakti gelecek! Karşılaşma ve kupa törenini özel soyunma odası görüntüleri takip edecek ve böylece taraftarlar, bu yılın şampiyonları ile birlikte kutlama yapabilecek!

Euroleague Basketball Pazarlama ve İletişim Direktörü Alex Ferrer Kristjansson, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Elbette basketbolseverlerin sezonun zirve aşamasında Köln’de bizimle olamayacak olmaları üzücü fakat mümkün olduğunca Final Four’dan keyif almalarını sağlamak istiyoruz. Pandemi, bize teknolojinin insanları bir araya getirmek için ne kadar kullanılabileceğini gösterdi. Dijital olarak olsa da online platformlarımızın uzun saatler boyunca taraftarları Final Four’un parçası gibi hissettirebilmek adına özel ve ücretsiz içerikler yayınlayacak olması harika.”

Kaynak: Euroleague Basketball

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı