Genel

Ergin Ataman: “Kupa ile ilk Aydın abiye gideceğim”

Geride bıraktığımız hafta sonu Köln’de düzenlenen Final Four finalinde Barcelona’yı yenerek şampiyonluğa ulaşan Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Geride bıraktığımız hafta sonu Köln’de düzenlenen Final Four finalinde Barcelona’yı yenerek şampiyonluğa ulaşan Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman, Hürriyet’e bir röportaj verdi.

Tecrübeli hoca, şampiyonluk sonrası hislerini anlatırken “Çok mutluyuz. Tüm Türkiye bizi bekliyor. Aydın ağabey (Örs) bekliyor, Sayın Cumhurbaşkanımız aradı, Spor Bakanımız, Dışişleri Bakanımız aradı sağ olsunlar. Önemli olan halkımız bunu bekliyor. Kupa ile Aydın ağabeye de gideceğim. Ona söz vermiştim zaten. Çok başarılı antrenörlerimiz var. Bu sezon ufuk Hoca (Sarıca) FIBA Şampiyonlar Ligi’nde final oynadı, geçmişte Aydın Hoca. Tüm Türk antrenörleri adına mutluyum. Tabii ki en büyük kupayı kazanmak apayrı bir duygu. Biz bunu hak ettik. Çok çalıştık, hak ettik. 2 yıldır bu anı konuşuyoruz. Türk halkına bizle tek yürek olduğu için çok teşekkür ediyorum. Söz vermiştik, yerine getirdik. O açıdan gururluyum.” ifadelerini kullandı.

Ergin Ataman maçlarda en büyük destekçisi olan oğlu Sarp’ın zor da olsa Almanya’ya geldiğini ancak kızlarının İstanbul’da kaldığını da ifade ederken “Sarp’ı çok zor soktuk. Hem Almanya’ya, hem salona almayacaklardı ama bir şekilde bir yolunu bulduk. Kızlarım maalesef gelemedi. Onların vizeleri yoktu. Almanya’dan vermediler vize. Sarp bir yolunu buldu. En tepede izlettirdiler maçı bulutlara yakın. Salonun en köşesinden. Sarp’ı aşağı çağırdık, kupayı beraber kaldırdık. Umarım Sarp da ileride antrenörlüğe başlar, devam ettirir.” dedi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı