Genel

Durant’tan Kyrie Irving yorumu

NBA’de sezona 2 galibiyet ve 6 mağlubiyetle berbat bir başlangıç yapan Brooklyn Nets, koç Steve Nash ile yollarını ayırdıktan sonra adeta küllerinden doğdu.

Ardı ardına galibiyetlerle Doğu’nun üst sıralarına kadar gelen Nets, işleri rayına oturtmuş gibi görünüyordu. Ancak ay başında Kyrie’nin takas talebiyle birlikte her şey yerle bir oldu.

Kyrie Irving kısa süre içinde Dallas Mavericks‘e takaslanırken Kevin Durant de Phoenix Suns‘ın yolunu tuttu.

Takımın kısa sürede dağılmasının ardından yıldız oyuncu Kevin Durant açıklamalarda bulundu. KD, iyi bir ivme yakaladıklarını ancak Kyrie’nin takas talebiyle birlikte büyük darbe aldıklarını belirtti:

“Hikayeyi tamamlayamadığımız için üzgündüm. Normal sezonda iyi bir ivme yakaladığımızı düşünüyordum, sonunda her zaman istediğimiz kültürü inşa ediyorduk. Maçlar ilerledikçe kimyamızı daha da geliştiriyorduk. Ama Kyrie’ye neler olup bittiğini ve kulüpteki durumunu bilmiyordum. Buna gerçekten odaklanmadım. Onun takas talebi, takımımız için büyük bir darbe oldu. Bu hamleyle birlikte kimliğimizi elimizden aldı. Çünkü Kyrie olmadığı zaman net bir kimliğimiz yoktu, yarım yamalaktık.”

Kaynak
Eurohoops

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı