Genel

Doncic’den tarihi anlaşma

NBA takımlarından Dallas Mavericks'in yıldızı Luka Doncic, kulübüyle yeni anlaşmaya vardı. Buna göre Dallas, Doncic'e 5 yıl için 207 milyon Dolar ödeyecek.

Dallas Mavericks, Avrupa basketbolunun en umut verici genç yeteneklerinden ve kuşağının en iyi uluslararası oyuncularından biri olarak kabul edilen Luka Doncic’le yeni anlaşmaya vardı. ESPN’in haberine göre, Slovenya’ya çıkarma yapan Dallas’ın önde gelen isimleri, 22 yaşındaki oyuncuyu ikna etti. Buna göre Doncic, maksimum kontratta anlaştı ve 5 yıl için 207 milyon Dolar’lık sözleşmeye imza attı.

Doncic yeni sözleşmeyle ilgili olarak, “Rüyam gerçek oldu. Dallas Mavericks’in bir parçası olduğum için çok mutluyum. Beni seven ve destekleyen herkese çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

NBA’de bir sezonda 35 sayı ortalamasıyla oynayan en genç oyuncu olan Luka Doncic, yeni sözleşmeyle birlikte 200 milyon Dolar’a imza atan en genç isim unvanının da sahibi oldu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı