Genel

Çukurca Fan Clup Türkiye ikincisi 47-51

Orta okullar kızlar basketbol şampiyonasında Bursa’yı temsil eden salonsuz Çukurca FAN Clup Ortaokulu, finalde İstanbul Sancak Soy Ortaokulu’na yenilerek ikinci oldu.

Türkiye ortaokullar arası kızlar ve erkekler Türkiye Şampiyonası finalleri Denizli’de  yapılan final ve klasman karşılaşmalarıyla sona erdi.

Bursa’da salonu olmamasına karşın inanılmaz büyük işlere imza atan Çukurca FAN Clup Ortaokulu, Türkiye şampiyonluğu için İstanbul temsilcisi Sancak Soy Ortaokulu ile karşı karşıya geldi. Müthiş heyecan ve çekişmeye sahne olan mücadelede Çukurca FAN Clup Ortaokulu rakibinin son dakika içerisinde ürettiği sayılara engel olamayınca maçı 47-51 kaybederken Türkiye ikincisi olarak büyük bir başarıya elde etti.

İlk gün Ankara Çankaya Özel Bilişim Koleji ile mücadele veren Çukurca FAN Clup Ortaokulu rakibini 62-33 bir üst tura yükselmeyi başardı. Daha sonra Mersin İstek Koleji Ortaokulu’nu baştan sona üstün oyundan sonra 70-41 gibi farklı skorla yenerek yarı finale, yarı finalde ise TED Ankara Koleji Vakfı Özel Ortaokul 40-35 yenmeyi başarmıştı.

Bursa FAN Clup Başkanı Mehmet Galip Toplan, “Minik kızlarımız gerçekten büyük başarılara imza attılar. Salonsuz bir okul olmamıza rağmen Türkiye ikincisi olabilmemiz gerçekten alkışlanacak bir başarı. Kentimizi yönetenlerin okulumuza bir salon kazandırmak çalışma yapacaklarından hiç şüphem yok” dedi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı