Genel

Cleveland, Cedi Osman’ı takaslamak istiyor

Cleveland Cavaliers'ın son dönemde takas görüşmelerinde sunduğu oyuncular arasında Larry Nance Jr., Collin Sexton ve Kevin Love’ın yanı sıra Cedi Osman da yer alıyor.

Cleveland Cavaliers, yeniden yapılanma sürecinde ve Darius Garland ile Isaac Okoro gibi tavanı yüksek genç oyunculara sahip. Etkili genç çekirdeğe rağmen Cavaliers, kadrosunun başka alanlarında geliştirmelere gitmek istiyor ve iddialara göre farklı oyuncular için takas görüşmeleri yapılıyor.

Hoops Wire’dan Sam Amico’nun haberine göre Cavs’in son dönemde takas görüşmelerinde sunduğu oyuncular arasında Larry Nance Jr., Collin Sexton ve Kevin Love’ın yanı sıra Cedi Osman da yer alıyor.

İddiaya göre Cavs, yaz dönemi boyunca Nance için teklifler aldı fakat bu tekliflerin hiçbiri yeterince iyi değildi. Bir başka deyişle, takımlar, Cavs’den “koparabileceklerini koparmak” istediler.

NBA Draftı’nda Evan Mobley’i seçen ve Jarrett Allen ile sözleşme uzatan Cavs, kadrosunda önemli uzunları bulunduruyor. Love’ı uzun süredir elinden çıkarmak isteyen organizasyonda milli oyuncumuz Cedi Osman da istediği gibi bir sezon geçiremedi.

Collin Sexton ise 24,3 sayı ortalamasıyla takımın sayı kralıydı fakat çaylak kontratının bitmesi ile büyük bir maaş alacak ve Cavs, bu maaşı vermemek; onu da bir hiç uğruna kaybetmemek için karşılığında farklı parçalar almayı hedefleyecek.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı