Genel

Cavaliers, Kevin Love’u serbest bırakıyor

Cleveland Cavaliers, takımın tecrübeli oyuncusu Kevin Love hakkında kararını verdi.

NBA’de 15. yılını geçiren Kevin Love, kariyerinin son dokuz sezonunda Cleveland Cavaliers forması giydi. 2016’da Golden State Warriors‘a karşı 3-1’den dönerek şampiyon olan ve tarih yazan kadroda bulunan Love, 2017 ve 2018 yıllarında All-Star seçildi.

34 yaşındaki Love, bu sezonun başında sakatlıklarla uğraştı ve son haftalarda rotasyondan iyice düşmüştü. Bu da organizasyon ve oyuncu arasında başka ihtimallerin düşünülmesine yol açtı.

The Athletic’ten Shams Charania’nın haberine göre Cavaliers, takım efsanelerinden biri haline gelmiş Kevin Love’ı serbest bırakıyor. Ayrıca haberde Miami Heat‘in beş kez All-Star seçilmiş oyuncunun serbest kaldıktan sonraki olası durağı olduğu belirtiliyor.

Love, 2016’da şampiyon olan Cavs takımından kadroda kalan son isimdi. LeBron James, 2018 yılında takımdan ayrıldığında Love, dört yıl – 120 milyon dolarlık bir kontrat imzalamıştı. Bu sezon bu kontratın son yılında 28.9 milyon dolar kazanıyor.

Love için olası durak olarak gözüken Heat‘in kadrosunda bir kişilik boşluk bulunuyor ve uzun rotasyonunda sıkıntı yaşayan Heat, sahada kalabildiği süreler boyunca Love’ın tecrübesi ve şut yeteneğini çok iyi kullanabilir.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı