Genel

Carmelo Anthony: “LeBron’la oynamanın zamanı geldi”

LeBron James ve Carmelo Anthony, uzun bir süredir yakın arkadaşlar. Bu sezon ise Los Angeles Lakers kadrosunda takım arkadaşı olacaklar.

2003 NBA Draftı’ndan bu yana ligde yer alan iki büyük yıldızın ilk kez takım arkadaşı olması fikri, Anthony’nin iddiasına göre James’ten çıkmış.

Anthony, yaptığı açıklamada James’in kendisine “Zamanı geldi, bunu gerçekleştirmeliyiz. Seni istiyoruz” dediğini söyledi ve şöyle ekledi:

“Zamanlama en önemlisi. Yıllardır buna güldük, bunu konuştuk. Artık aynı takımda olmamızın zamanı geldi. Daha iyi bir zamanlama olamazdı.”

Lakers kadrosunda James ve Anthony’nin yanı sıra Russell Westbrook ile Anthony Davis yer alıyor ve şampiyonluk yolunda Lakers, en büyük adaylardan biri olarak gözüküyor. Anthony ve Westbrook da bu anlamda kariyerlerinin ilk şampiyonluklarını kazanmak istiyorlar.

Anthony, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Kariyerimde bu eksik. Beni geceleri uyutmayan, motive eden şey bu” dedi.

10 kez All-Star seçilen ve altı kez yılın takımlarında yer alan Anthony, Lakers’ta tamamlayıcı rol üstlenecek. Portland’da da benzer bir role soyunan Anthony, 13,4 sayı ve 3,1 ribaund ortalamaları ile oynamış ve maç başına 4,7 üçlük denemesinde %40,9 isabet bularak kariyer rekoru kırmıştı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı