Genel

Bursa’nın dev kızları

Orta okullar kızlar basketbol şampiyonasında Bursa’yı temsil eden salonsuz FAN Clup Çukurca Ortaokulu inanılmazı başarıyor.

Türkiye ortaokullar arası kızlar ve erkekler Türkiye Şampiyonası finalleri Denizli’de devam ediyor.
Bursa’da salonu olmamasına karşın inanılmaz büyük işlere imza atan Çukurca FAN Clup Ortaokulu, Türkiye’de ilk dörde kalmayı başararak küçümsenmeyecek bir başarıya imza attı.

Bursa FAN Clup tarafından Çukurca’da yaptırılan okul kısa süre içerisinde basketbolda Bursa şampiyonluğunu kazandıktan sonra gruplarda da başarılı olarak Türkiye finallerine adını yazdırdı.

Bir mahalle takımı olan Çukurca FAN Clup Ortaokulu, Denizli’deki şampiyonadaki rakipleri, TED Ankara Koleji Vakfı Özel Ortaokulu, Özel Çankaya Bilişim Ortaokulu, İYAŞ Selçuklu Ortaokulu, Sancak-Soy Ortaokulu, Torbalı Ticaret Odası 80. Yıl Ortaokulu, Özel Mersin İstek Koleji Ortaokulu ve Hasköy Ortaokulu.

İlk gün Ankara Çankaya Özel Bilişim Koleji ile mücadele veren Çukurca FAN Clup Ortaokulu rakibini 62-33 bir üst tura yükselmeyi başardı.

Daha sonra Mersin İstek Koleji Ortaokulu’nu baştan sona üstün bir oyundan sonra 70-41 gibi farklı skorla yenerek Türkiye’de ilk dörde girmeyi başaran salonsuz ilk okul olarak tarihe geçti.

Bursa FAN Clup Başkanı Mehmet Galip Toplan, “Çukurca Mahallesi’nde kulüp olarak yaptırdığımız okuldaki öğrencilerimiz kızlar basketbolda Bursa’mızın gururu oldular. Okulumuzun salonu olmamasına karşın, birbirinden iddialı salonu olan okulları yenerek adını ilk dörde yazdıran kızlarımızı, öğretmenlerimizi, sporcularımızın ailelerini yürekten kutluyorum” dedi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı