Genel

Boston Celtics ile Kemba Walker’ın yolları ayrılıyor mu?

Boston Celtics‘in Kemba Walker denemesi, yakında son bulacak gibi gözüküyor.

Boston Celtics‘in Kemba Walker denemesi, yakında son bulacak gibi gözüküyor. Bleacher Report’un haberine göre Boston Celtics ve Walker, karşılıklı anlaşarak sezon arasında birlikteliklerine bir son verecek gibi gözüküyor.

Celtics, geçtiğimiz sezon NBA finaline çok yaklaşmış bir takımken şu anda parça parça ayrılmaya bir takım gibi gözüküyor. Sezon içerisinde birçok iniş çıkış yaşayan organizasyon, teknik ekip, oyuncu kadrosu ve yönetim kademesinde de önemli değişiklikler yaşadı.

Basketbol Operasyonları Başkanı Danny Ainge emeklilik kararı alırken baş antrenör Brad Stevens, onun yerine göreve getirildi. İddialara göre takımın hedefinde Jayson Tatum & Jaylen Brown çekirdeğini koruyup Kemba Walker ile yolları ayırmak var.

Öte yandan yine aynı iddiaya göre Walker da Celtics’te kalmaya gönüllü değil.

Celtics kariyerinin ilk sezonunda takımı Doğu Konferansı’nda finale taşıyan ekipte olan Walker, ikinci sezonda ise playofflarda ilk turun ötesine geçiremedi.

Bleacher Report, Ainge’in daha önce Walker’ı takaslayıp karşılığında Jrue Holiday almaya çalıştığını iddia etti. Holiday, daha sonrasında Milwaukee Bucks ile anlaştı ve şu anda playofflarda yoluna devam ediyor.

Walker ile ilgili iddia ise yıldız oyuncunun takas hamlesi sonrası kalbinin kırıldığı ve Walker ile Ainge’in arasının bu gelişme sonrası açıldığı yönünde. Öte yandan takım arkadaşlarıyla ilişkisinin iyi olduğu belirtilen Walker, buna rağmen yönetimle arasındaki anlaşmazlık nedeniyle takımda kalmayı düşünmüyor.

Bir başka iddia ise Walker’ın yönetime karşı huzursuzluğu konusunda yalnız olmadığı yönünde. Anthony Davis’in babası da Isaiah Thomas’ın kulüpten ayrılığı sonrası oğlunun böyle bir organizasyonda hiç oynamak istemeyeceğini söylemişti.

Öte yandan Walker’ın iki yıllık daha kontratı bulunuyor ve yıldız isim, bu süreçte yaklaşık 73.7 milyon dolar kazanacak. Hâliyle onu takaslamak çok da kolay olmayacak…

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı