Genel

Shaquille O’Neal “Ben Tayvan’da kimseye kaybetmezdim”

Bu yıl NBA’den ayrılarak Tayvan Ligi’nin yolunu tuttuğundan beri Dwight Howard, kendisini Shaquille O’Neal ile sözlü atışmaların içinde buluyor.

Efsanevi pivot ve güncel TNT yorumcusu Shaq, Howard’ı eleştirmekten asla çekinmiyor. Bu sefer de Candace Parker ile The Big Podcast’te bu konuyu konuşan Shaq, eski Los Angeles Lakers pivotunu tercihinden dolayı eleştirdi.

Shaq; Parker, Howard’ın yurtdışında oynadığından bahsederken “Orası yurtdışı değil, orası Tayvan. Hadi ama.” dedi. “Mağlubiyetleri galibiyetlerinden daha fazla.”

“Birisi bana onların mağlubiyetlerinin galibiyetlerinden daha fazla olduğunu gösterdi. Ben Tayvan’da kimseye kaybetmezdim. Tayvan’da kaybettiğin maçlar daha fazla olamaz. Yok artık ama.”

Sezon başında Howards Tayvan’a gitmeye karar verdiğinde O’Neal bu kararı açık açık eleştirmişti. Howard Tayvan Ligi’ne dominant bir başlangıç yaptıktan sonra da Shaq, Howard’ın övülmemesi gerektiğini söylemiş ve Tayvan Ligi’ni yerel bir spor salonu ligine benzetmişti.

Howard o zamanlar cevap olarak “Hayatında herkesin başarmak istediği şeyleri başardın. İnsanlar superman olmak istiyor, sen olmak istiyor. İnsanlardan sebepsiz yere ettiğin nefreti görene kadar sen olmak istiyorlardı.” demişti.

Howard’ın takımı Taoyuan Leopards şu anda altı takımlı ligde üç galibiyet – 11 mağlubiyet ile sonuncu sırada. Howard 24.0 sayı – 14.1 ribaund – 6.1 asist ortalamalarıyla oynuyor ve geçtiğimiz günlerde ligin All-Star maçına seçildi. Howard aynı zamanda All-Star’ın üçlük yarışmasında da yer alacak.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı