Genel

Alperen Şengün: “Jokic’in her hareketini biliyorum”

NBA’de Batı Konferansı’nın dibinde yer alan Houston Rockets, konferans lider Denver Nuggets‘ı 124-103 mağlup etti.

Maçı 20 sayı – 10 ribaund – 7 asist – 3 top çalma ile tamamlayan temsilcimiz Alperen Şengün, son iki sezonun MVP’si Nikola Jokic’e karşı mükemmel bir performans sergiledi.

Maçın ardından mikrofon başına geçen genç yıldız, Nikola Jokic düellosunu kendi açısından yorumladı:

“Jokic’e karşı oynamak her zaman harika bir his. O, harika bir oyuncu. Bugün savunmada iyi iş çıkardığımı düşünüyorum. Onu iyi savundum. Yapacağı her hareketi biliyorum, sert oynadım. Harika bir maçtı, Jokic’e karşı oynamak her zaman çok iyi hissettiriyor.”

Sezon içerisinde özellikle koç Stephen Silas tarafından savunması sebebiyle eleştirilen Alperen, son dönemde artan savunma eforuna dair şu cümleleri kurdu:

“Savunma yapmak istediğimde iyi iş çıkarıyorum, sadece odaklanmam gerekiyor. Takım arkadaşlarım da ben de savunma yapabileceğimi biliyoruz. Gelecek yıl bizim için büyük bir yıl olacak, her zaman elimden geleni yapacağım.”

Rockets için bu sezon her ne kadar iyi sonlanmasa da Tari Eason ve Josh Christopher’ın benchten gelerek gösterdikleri performanslar yüzleri güldürüyor. Alperen de iki takım arkadaşına kredi verdi:

“Tari ve Josh her zaman bençten gelerek enerji getiriyorlar. Hep harika oynuyorlar. Çok çabuk geliştiler. Takım olarak çabuk büyüdük. Bu akşam da enerjileriyle çok iyi oynadılar.”

Bu sezon son iç saha maçına çıkan Rockets’ta Alperen, taraftarların önündeki son maçı kazanmanın hissettirdiklerini aktardı ve açıklamalarını sonlandırdı:

“Harika hissettiriyor. Bu salonda muhteşem bir atmosfer var. Bu sezon taraftarlarımızın önünde son kez oynadık. Önemli bir sezondu. Denver’a karşı kazanmak da tabii ki iyi hissettiriyor.” 

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı