Gemlik Basket

İstanbul’u BUDO Gemlik Basket düşürdü!

BUDO Gemlik Basketbol'un deplasmanda 65-71 kazandığı Nadir Gold İstanbul Basket maçının ardından rakibi küme düştü.

İstanbul Basket bu maçı kaybetti ve bu sezon ilk kez katıldığı ligden düşen ilk takım oldu. Gemlik bu galibiyetle beraber son 4 haftaya girilirken en yakın rakibine 3 galibiyet fark yapmayı başardı ve ligde kaldı diyebiliriz.

Ev sahibi maça Yiğitcan ve Amir’den yoksun çıktı, maç içinde Enes oyuna devam edemedi ve son dakikalarda Tarık 5 faulle çıktı. Gemlik tam kadro çıktı ve ilk periyodun başında oyuna ağırlığını koydu. İlk periyoddaki fark konsantrasyon kaybına neden oldu diyebilirim ve rakibinin eksikleriyle beraber kafada kazandık moduna girdiler. Ne olduysa bu dakikadan sonra oldu ve İstanbul başta White ve Yiğit’in etkili oyunu ve agresif savunmayla beraber rakibinin yaşadığı konsantre kaybını iyi değerlendirdi ve maça ortak olmayı başardı.

Bursa ekibinde ise Watson bu duruma isyan eder gibi oynadı ve maçı kazanmak için ortaya karakter koydu, kaybetmeyi kabul etmeyen bir oyun sergiledi. Gemlik maçı kazandıysa Watson’ın bu isyanı ile kazandı diyebiliriz. Son bölümde Talat’ı bulan Watson takımına maçı kazandıran adam oldu. ev sahibi ise kazanmak için iyi mücadele etti ama ekstra oyuncu çıkmayınca mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Bu sonuçla beraber TBL’ye veda eden ilk takım oldular. Gemlik ilk periyoddan sonraki bölümlerde kötü görüntü verdi ve ders çıkaracakları çok anekdotla beraber evlerine kazanarak döndüler.

Yoluyla
Fahri Güler
Kaynak
Basketfaul.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı