Gemlik Basket

GTC Düzce 75-59 Budo Gemlik

Geçtiğimiz hafta kendi sahasında Nadir Gold İstanbulspor’u baştan sona üstün götürdüğü maçta 81-79 deviren Budo Gemlik, deplasmanda GCT Düzce’ye konuk oldu.

Maçın ilk çeyreğine hızlı başlayan taraf Bursa temsilcisi Budo Gemlik oldu. Rakibin boş dönen hücumlarını iyi değerlendiren yeşil-beyazlılar Starr, Carter ve Canberk ile farkı açtı. İlk çeyrekteki etkili oyun ve doğru hamleler Budo Gemlik’in son 2 dakikaya 11-18 önde girmesine de olanak sağladı. İlk çeyrekte Carter’ın çift sayılara ulaşması ve Canberk ile Starr’ın da skor anlamında destek vermesiyle ilk çeyrek sonucunu Budo Gemlik’in14-26 önde bitirmesini sağladı. İkinci çeyrek dilime Budo Gemlik sayıyla başlasa da, ev sahibi GCT Düzce farkı kapatmak adına yaptığı hamlelere sonuç aldı. Bir ara farkı 6 sayıya düşürse de Gemlik tekrardan oyun kontrolünü eline aldı. Uzun süre iki takımda sayı üretemeyince 4 dakikalık bölüm sayısız geçti. Ardından ev sahibi ekip seri yakaladı ve skoru son 1.23’te yakalayarak 2 sayı öne geçmeyi başardı 35-33. Basit hatalar yapan Bursa temsilcisi ilk çeyrekte rakibinin düştüğü hataları yaparak hücumlardan boş dönmeye başladı, ev sahibi ise bunları iyi değerlendirdi. İlk yarı sonucu 36-33 olarak tabelaya yansıdı.

Üçüncü çeyrekte karşılıklı top kayıplarıyla geçen 2 dakikanın ardından ilk sayı ev sahibi Düzce’den geldi. Budo Gemlik yakaladığı pozisyonları kolayca harcarken, ev sahibi de aynı cömertlikle cevap verdi ve maçın ikinci yarısının 4. dakikası geride kalırken sadece 4 sayı ev sahibi lehine skor tabelasına yansıdı. Bu sessizliği Bursa ekibi adına Eren bozdu ve 3 sayı ile skoru 40-36’ya getirdi. Ev sahibi oyun kontrolünü eline geçirdiği anlarda skoru bir anda 47-39 yaptı. Budo Gemlik’te bu dakikalarda kaçan sayılar, boş dönülen hücumlar başa dert oldu. Üçüncü çeyrek 53-41 ev sahibi lehine sonuçlandı.

Maçın son çeyrek dilimine ise ev sahibi ekip bulduğu sayılarla başladı ve Gemlik’e oyun şansı tanımazken farkı da 20 sayı yaptı 61-41. Maç bu dakikadan sonra gerildi. Budo Gemlik adına hakem kararları ters gelince işler de istenildiği gibi gitmemeye başladı. Ev sahibi ekip 66-44 yaptığı skorla farkı açarken, Gemlik’te Brian peş, peşe aldığı teknik faullerle oyun dışı kaldı. Carter ise rakip oyuncuyla yaşadığı diyalog yüzünden Fatih Erbaş tarafından benche çekildi.  Son 3 dakikaya girildiğinde ise ev sahibinin 69-48 üstünlüğü vardı. Budo Gemlik deplasmanda GCT Düzce karşısında ilk çeyrekte ki oyununu sürdüremeyince sahadan 75-59 mağlup ayrıldı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı