Gemlik Basket

Gemlik coştu bir kere!

Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele veren Bursa temsilcilerinden Akran Gemlik Basketbol, konuk ettiği İzmir temsilcilerinden Bornova Belediye Karşıyaka’yı 86-79 yenerken önemli bir galibiyete imza attı.

Gemlik Salonu’nda dolu tribünler önünde oynanan mücadelenin ilk bölümünde etkili olan Bornova Belediye Karşıyaka bu bölümü 18-23 önde kapadı. İkinci bölümde hücumda daha üretken olan Akran Gemlik Basketbol Edge ile bulduğu sayılarla farkı eritirken soyunma odasına 40-42 geride girdi.

Üçüncü bölümde, İzmir temsilcisi hücumda inanılmaz bir yüzde yakalayınca farkı giderek açtı ve final bölümüne 57-69 önde girdi. Son bölümde bu kez Akran Gemlik hem iyi savunma yapıp hem de dış şutlarda büyük oran tutturunca bu bölümü 29-10 karşılamayı ise 86-79 kazandı.

Akran Gemlik’te Darnell Antonia Edge 28, Enis Kıvanç Çöl 18, Önder Atun 13 sayı ile oynarken Bornova Belediye Karşıyaka’da ise Tobin Bernard Carberry 26, Timoth Addnis Williams 23, Arca Tülüoğlu 11 sayı kaydetti.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı