Gemlik Basket

Gemlik Basketbol’dan transfer

Türkiye Basketbol ligi takımı Gemlik Basketbol 1,88 boyundaki scorer gard Darnell Edge'yi kadrosuna kattı.

Profesyonel kariyerinde gecen sezon Ukrayna Liginde geçiren Darnell Edge 24 dakikada 11.8 sayı, 2.6 ribaund ve 2.1 assist ortalaması ile oynadı. 3 sayı çizgisi gerisinden %39.4 ile isabet sağlarken %91.4 ile de serbest atış yüzdesi yakaladı.

NCAA D1 kariyerinde Fairleigh Dickinson forması giyen Darnell Edge, takımın oynadığı NEC konferansında 2016 ve 2019 yıllarında şampiyonluk yasadı.

2018/2019 senior senesinde NEC konferansında MVP ve en iyi 5’e seçilen oyuncu ayni zamanda NABC(Ulusal Kolej Coachlari Birligi) tarafından kuzeydoğu bölgesindeki kolej takımları içinden en iyi 5 oyuncu oylamasında yine ilk beş isim arasında yerini aldı.

Senior sezonu 16.6 sayı 3.5 ribaund ve 2.4 assist ortalaması ile oynayan oyuncu 3 sayı gerisinden %47 ile atarak NCAA D1’da en üst sıralara ismini taşıdı. Junior sezonu %94.4 ile serbest atis isabeti bularak NCAA D1’daki serbest atış yüzdesi sıralamasında zirveye çıktı.

Halen kendi kolej tarihindeki 3 sayi rekorunu elinde tutmakta. 2019 sezonunda Utah Jazz ile NBA Summer League tecrubesi yasadı.

Gemlik Basketbol daha öncede Talat Altunbey, Önder Atun, Berkay Çıvgın ve Gökhan Şirin ile anlaşma sağladı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı