Gemlik Basket

Bulut “Ligler bu şekilde tescil edilmeli!”

Türkiye Basketbol ligi Takımlarından Budo Gemlik Basketbolun Başkanı Berkay Bulut ligleri uzatmanın bir anlamı olmadığını ve liglerin bu şekilde tescil edilmesinin en doğru karar olduğunu ifade etti.

Başkan Berkay Bulut’un açıklamaları şöyle “Corona virüs salgının önüne geçmek için herkes üzerine düşen görevi yapmak zorunda. Hepimizin sağlığı bu şartlar altında daha önemli , ligin durumunu telafi edebilirsiniz ama sağlığın telafisi yoktur.

Şartlara bakıldığında mevcut haliyle ligi tescil edilerek Düşmenin kaldırılması ve liglerin önümüzdeki sezon Bsl’nin 18 takım Tbl’nin 18 takımla oynanması en doğru karar olacak.
Bu süreçten sonra liglerin tekrar başlaması çok doğru değil.

Bizlete göre bu gerekçeler şöyledir;
1: Yabancı oyuncuların ülkeye tekrar uyum sağlaması ve virüs salgınının verdiği etkilerini atlatmaları zor.
2.Aynı şartlar Türk oyuncularımız içinde geçerli.
3.Ağustos ayından beri antrenman yapan oyunculara 3 yada 4 gün antrenman yapmadığınızda formu düşüyor . 10gün yada daha fazla sürede evde bu form grafiğini yakalamaları mümkün değil.
4.Ara verilmiş bir lige uyum süreci bundan sonra çok zor olur.
5.Ligin bu şekilde belirsiz kalması Kulüpleri maddi yükün altına sokuyor.
6.Erken ve zamanında alınacak karar 2020-2021 Sezonu için iyi bir planlama olacak
7.Askıda kalan her dakika Türkiye Basketbol Liginin marka değerini düşürüyor.

Gerçekten Basketbol adına doğru bir adım atarsak her şeyi telafi edebiliriz bu yüzden Türkiye Basketbol Federasyonu ligleri bu şekilde tescil etmeli.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı