Gemlik Basket

Budo Gemlik Basketbol şaşırttı 69-78

Türkiye Basketbol Ligi’nde Bursa’yı temsil eden ikinci takım olan Budo Gemlik Basketbol, evinde lig sonuncusu Samunspor’a 69-78 yenilmekten kurtulamadı.

Maçın ilk periyoduna iyi başlayan konuk Samsunspor oldu. Gemlik Basketbol’un boş hücumlarını değerlendiren konuk takım ilk çeyreği 7 sayılık üstünlükle 18-25 önde kapadı. İkinci çeyrekte Budo Gemlik Basketbol hücumda daha üretken olup, iyi savunma yapınca ilk çeyreği 42-39 önde kapadı.

Üçüncü çeyrekte Budo Gemlik Basketbol yine hücumlardan boş dönünce Predrag Samardjiski’nin isabetli üçlükleriyle üstünlüğü ele geçirdi ve final periyoduna 52-58 önde girdi. Kırmızı-beyazlılar final periyodunu kontrollü oynadı ve Budo Geğmlik’i 9 sayılık üstünlükle 69-78 yendi.

Budo Gemlik Basketbol‘da Yiğit Emre Mirza, Gary Eugene Johnson 15, Yunus Çankaya 10 sayı ile oynarken, konuk takımda ise dönünce Predrag Samardjiski 28, Onur Cumhur Aksoy 13 sayı ile galibiyete katkı koydular.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı