Gemlik Basket

Budo Gemlik Basket “Biz Fransız takımı mıyız?”

Budo Gemlik Basketbol Kulübü Başkanı Berkay Bulut imzalı bir basın bildirisi yayımladı.

10 Aralık 2020 gecesi sosyal medya hesaplarında canlı yayında kulübümüze karşı kullanılan talihsiz cümleler üzerine açıklama yapılması gerek görülmüştür.

Gemlik Basketbol Kulübü 2015 yılında Yılport sahiplerinden rahmetli Mehmet Yıldırım‘ın teşviki ile spora gönül vermiş 20 arkadaş tarafından kurulmuştur. Kuruluşuna en büyük katkıyı ve desteği Gemport vermiştir. Amacımız çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmaktır. Türkiye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden rol model takımımız ile 16 takım içerisinde altyapı yapılanmasıyla ilk üç kulüp arasındayız; 11 altyapı takımı, 6 antrenör ve spor okulları faaliyetleri ile 300 ün üzerinde Gemlik‘li evladımızla Gemlik‘i temsil etmeye çalışıyoruz.

Takımımızın tüm faaliyetler dahil yıllık bütçesi 1 milyon 600 bin ₺’dir. Bu bütçemizin geçtiğimiz yıla kadarı 1/7’i oranında Yıldırım Holding’in desteği olmuştur, bütçemizin kalanın 1/3 ü basketbol federasyon tarafından isim hakkı geliri, kalan 2/3 de yönetim kurulu çabaları ile sponsor ve bizzat kendi fedakarlıkları ile karşılanmıştır, bu süreçte hiçbir kurum ve kuruluş kulübümüz tarafından bezdirilmemiştir.

2020-2021 sezonunda takımımızın tüm deplasman (konaklama ve ulaşım) maliyetleri Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmış olup bu süreçte Yıldırım Holding tarafından herhangi bir sponsorluk desteği alınmamıştır. Gemlik kulüpler birliği tarafından tüm Gemlik‘teki spor kulüplerine destekler verildiği halde Budo Gemlik Basketbol‘a herhangi bir destek neden verilmedi?

Müsabakalarda pandemi öncesinde 1000’in üzerinde Gemlik seyircisi ile destek gören takımımıza her siyasi görüşten ve ilçeyi yöneten kaymakamından, belediye başkanından, esnafından, ticaret adamından velhasıl tüm Gemlik‘ten destek almıştır. 2019 yılı mart ayına kadar protokol tribününde İlçe kaymakamı, Gemlik ve Büyükşehir Belediye BaşkanlarıEmniyet müdürüilçe jandarma bölük komutanıAk PartiCHPMHP ilçe başkanları yan yana takımımıza destek vermişlerdir. Beraber sevinip beraber üzülmüşlerdir.

Bu duruş tüm Türkiye‘de spor camiası tarafından takdir edilmesine rağmen ismini temsil ettiğimiz belediyemizce görmezden gelinmesi, Gemlik‘te başka takım yokmuş gibi davranması ve hatta karşısında durulması gerçekten son derece üzücüdür.

Kamuoyunun takdirine

Saygılarımızla

Berkay Bulut

Budo Gemlik Basketbol Kulübü Başkanı

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı