Gemlik Basket

Budo Gemlik Basket, Ankara’da yıkıldı: 97-90

Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadelesini sürdüren ikinci Bursa takımı olan Budo Gemlik Basketbol, Ankara deplasmanında Anadolu Basket’e 97-90 yenilmekten kurtulamadı.

İlk kez yer aldığı Türkiye Basketbol Ligi’nde kalıcı olmak isteyen Budo Gemlik Basket, Anodulu Basket’e yenilmekten kurtulamadı.

Çekişmeli geçen ilk çeyreği 29-25 geride tamamlayan Budo Gemlik Basket, ikinci yarıda da rakibine üstünlüğünü kabul ettiremeyince soyunma odasına 55-49 geride girdi.

Üçüncü çeyrekte etkili olan Budo Gemlik Basket 17-24’lük periot sonunda final bölümüne 72-73 önde girdi. Ancak son çeyrekte rakibin etkili oyuncuları Ali Kavaklıoğlu (29) ve Terrell Carter’i(21) durduramayınca, kazanmak zorunda olduğu bir maçı 97-90 kaybetti.

Budo Gemlik Basket’te 34 sayı ile oynayan Levan Watkins, 25 sayı ile oynayan Garry Johnson (25) ve15 sayı ile oynayan Murat Esen’in gayretleri galibiyete yetmedi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı