Gemlik Basket

Başkan Berkay Bulut “Liglerin ertelenmesini bekliyoruz!”

Budo Gemlik Basketbol Başkanı Berkay Bulut liglerin Corona virüs nedeniyle ertelenmesini beklediklerini açıkladı.

Başkan Berkay Bulut‘un açıklaması şöyle;

Tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de tek gündem Corona virüs ile mücadeledir. Ülke çapında adeta karantina uygulanmaya başlanmış ve “evde kal” “zorunlu olmadıkça dışarı çıkma” sloganı ile topyekûn bir mücadele başlatılmıştır.

Böyle bir ortamda maçların öncelikle seyircisiz oynanma kararı alınmıştır. Maçlar tatsız tuzsuz bir hal almışken birde tüm sporcu ve teknik ekibin virüs kapma endişesi keyif alınan bir oyun değil zoraki oynan bir ritüel halini almıştır. Böyle bir ortamda lig maçlarının oynanması bir gereklilik olmaktan çıkmış adeta eziyet haline gelmiştir

Bir taraftan evde kal denirken diğer taraftan da, takımdan maç için havaalanına gitmesini, yolculuk yapmasını, otelde kalmasını, dışarıda yemek yemesini en önemlisi yakın temas sporu olan basketbol oynamasını istiyorsunuz.

Deplasmana gitmek, sahaya çıkmak zorunda olan herkes kendi sağlığı dışında evdeki eş ve çocuklarının, yaşlı anne ve babasının sağlığını tehlikeye atma korkusu yaşıyor.

Takımlar daha doğru düzgün antrenman yapamazken maç yapmasını beklemek ligi devam ettirmek ne derece sağlık olacaktır.

Bu nedenlerle Gemlik Basketbol olarak liglerin bir an önce ertelenmesini bekliyoruz.
Saygılarımızla kamuoyuna duyurulur.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı