Gemlik Basket

Akran Gemlik, Karadenizden…

Türkiye Basketbol Ligi’nde Bursa’yı temsil eden ikinci temsilcimiz Akran Gemlik Basketbol Karadeniz deplasmanında Samsunspor’a zaman zaman çekişmeli geçen mücadelede 86-74 yenilmekten kurtulamadı.

Haftayı Mamak Belediyespor’u yenerek kapatan Akran Gemlik Basketbol, rakibi karşısında ilk bölümü, 24-21 geride kapattı. İkinci bölümde Samsunspor, özellikle dış şutlarda etkili olunca Akran Gemlik karşısında üstünlüğü ele aldı ve soyunma odasına 16 sayılık üstünlükle 49-34 önde girdi. Üçüncü bölümde, Akran Gemlik özellikle dış şutlarda etkili oldu ve farkı eritmeyi baarırken final bölümüne 65-58 geride girdi.

Dördüncü bölümde Samsunspor yine dış utlarla farkı açmayı sürdürdü. Akran Gemlik zaman zaman farkı tek hanelere indirmesine karşınmücadeleden 86-74 yenik ayrıldı. Akran Gemlik’te Darnell Edge 20, Ege Demir 12, Talat Alp Altunbey 11, Önder Atun 10 sayı ile tamamladı. Ev sahibi Samsunspor’da ise Ercan Bayrak 16 sayı ile en skorer isim olurken, Meret Giriz 15, Burak Elik; Mert Ali Sert 11er, JaloneTyrell Friday 10 sayı ile galibiyete katkı koyan isimler oldu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı