Gemlik Basket

Akran Gemlik coştu bir kere

Türkiye Basketbol Ligi’nde Bursa’yı temsil eden ekinci takım olan Akran Gemlik Basketbol galibiyet serisini Ege’de sürdürdü. Normal süresi 72-72 biten uzatmaya giden mücadelede Bursa temsilcisi, Akhisar Belediye Basketbol’u 90-81 yenerek yükselişini sürdürdü.

Rakibi karşısında diri savunma yapan ve Edge ile sayılar üreten Akran Gemlik ilk bölümü 7 sayılık üstünlükle 13-20 önde kapadı. İkinci yarı direnen Akhisar Belediye Basketbol’un farkı kapatma çabaları sonuçsuz kaldı ve Bursa temsilcisi soyunma odasına 37-30 önde girmeyi başardı.

Üçüncü bölümde etkili olan hücumlarda sayılar bulan Akran Gemlik Basketbol final bölümüne 57-48 önde girdi. Son bölümde Akhisar Belediye Basketbol iyi savunma yapıp sayılar bulunca normal süre 72-72 sonuçlandı. Uzatmada etkili olan Akran Gemlik maçı 9 sayılık üstünlükle 90-81 kazandı.

Maçın en skorer ismi Akhisar Belediye Basketbol’dan Daquan Lester Bracey 43 sayı ile olurken, Akran Gemlik Basketbol’da ise Darnell Antonia Edge 24 sayı, Enis Kıvanç Çöl 16, Talat Alp Altunbey 11, Egemen Usta ise 10 sayı ile çift hanelere ulaşan isimler oldu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı