Gemlik Basket

Akran Gemlik Basket durdurulamıyor!

Misli.com Türkiye Basketbol Ligi’nin açılış karşılamasında Akran Gemlikspor, Ankara deplasmanında TED Kolejliler’in rakibi oldu.

Derel Edge’nin etkili oynadığı ilk bölümü sürekli önde götüren Akran Gemlik Basket, bu bölümü 5 sayılık üstünlükle 22-17 önde kapadı. İkinci bölüm ise büyük çekişmeye sahne oldu.

ABD’li pivotunun katkısıyla farkı eritti. Ancak Akran Gemlik soyunma odasına 34-32 önde görmeyi başardı.

Üçüncü bölüm büyük heyecana sahne oldu. Son iki dakika içerisinde Gökhan Şirin’in üst üste gelen iki dış şutuyla Akran Gemlik Basketbol final bölümüne 6 sayılık üstünlükle 51-45 önde girdi.

Keshun ve Kevın’ın dış şutları sonrasında 14-0’lık seri buldu ve uzun bir aradan sonra 59-51 öne geçti. Son saniyeye 4 sayı geride giren Akran Gemlik Edge’nın basket faulü sonrasında normal süre 67-67’lik eşitlikle tamamlandı.

Uzatmada etkili başlayan Akran Gemlik oldu ve son saniyeye kadar üstünlüğü elinde tuttu. Son saniyede TED Ankara Kolejliler’den Keshun Sherrill’in atışı potaya gitmeyince Bursa temsilcisi zorlu mücadeleyi 78-76 kazanarak önemli bir galibiyete imza attı.

Ankara ekibinde Keshun Deion Sherrill 17, Joel Njonjo James 16 sayı ile oynarken, Akran Gemlik’in ve sahanın en skorer ismi 30 sayı ile oynayan Dernall Antonia Edge olurken, Önder Tuna 13 Talap Altunbey ve Gökhan Şirin 8’er sayı ile galibiyete katkı koyan isimler oldu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı