Geçit Spor

Nefesleri kesen maçta Geçitspor kaybetti! 68-70

Bursa ekibi Geçitspor Atatürk Spor Salonu'nda İzmir temsilcisi Karşıyaka Belediyespor'u konuk ederken son dakikalar nefesleri kesti.

İlk çeyreğe başlayan takım ev sahibi Geçitspor olurken ilk basketi ise konuk Karşıyaka İnanç Mert ile buldu. Geçitspor ilk sayısını Enis‘in faul atışlarından buldu. İki takım da oyuna skor anlamında etkili başlayamadı. Maçın başında gelen basketlerin ardından 5. dakika 1-3 konuk ekibin üstünlüğü ile geçildi. Utku Bayraktar‘ın 4,39’da iki serbest atışın birinde bulduğu sayı ile 2-3 ile geçildi. Konuk ekip 3,37’de Arda‘nın üçlük basketi ille skoru bir anda 2-9’a taşıdı. 2,41’de Zafer‘in üçlük atışında top çemberden döndü, ribaund‘u Utku kazandı ve iki sayılık basketi takımına kazandırdı. İzmir ekibi 1,46’da faul atışlarından Atahan ile iki sayı buldu ve skoru 4-11’e taşıdı. 57,7 saniye kala boyalı alanda Tahir‘e faul yapıldığı itirazını yapan Geçitspor Koçu Ali Özbay‘a teknik faul çalındı. Bu faulun ardından skor 6-11 oldu. 52,6 saniye kala Zafer Sezer iki faul atışından birini sayıya çevirip İzmir ekibi hücumdan boş dönünce cezayı Tahir Baki üç sayılık basketle geçti ve ilk çeyrek 10-11 konuk ekibin üstünlüğüyle sona erdi.

İkinci çeyreğe İzmir ekibi Efe Yurtlu‘nun basketiyle başlarken Geçitspor ise Zafer ile sayıyı buldu. Efe Yurtlu‘nun 7,24’teki üç sayılık basketi ile fark altı sayıya çıktı (14-20). Berke Aygündüz‘ün üçlüğüyle 5. dakika 17-23 Karşıyaka‘nın üstünlüğü ile geçildi. Enis Bayrak‘ın konuk ekibe üçlük cevabı gecikmedi (20-23). Ersin Taşkın iki faul atışı ile 3,33’e 23-26 geride giren Geçitspor iki hücumdan boş dönmesine rağmen rakibine de sayı şansı vermedi. 2,40’ta faul atışlarında Zafer Sezer sayı bulamadı. Bu andan sonra konuk ekip iki hücumdan boş dönmeyince fark 7 sayıya çıktı (23-30). Tahir Baki Gözütok devreye 26 saniye kala iki faul atışını sayıya çevirdi (25-31) son hücumda skor gelmeyince devreye konuk ekip 25-31 önde girdi.

Üçüncü periyoda Geçitspor Volkan Aydın‘ın faul atışlarından bulduğu sayılar le başladı. 8,05’ta Utku Bayraktar‘ın yaptığı blok için faul çalan hakem üçlüsü daha sonra itirazları nedeniyle Geçitspor benchine teknik faul çaldı. Bu dakikanın ardından oyun ritmini kaybeden Bursa ekibi son 6 dakikaya 14 sayı geride girdi (29-43). Geçitspor uzun bir aranın ardından  4,38’de Zafer Sezer ile sayı buldu. 4,09’da Geçitspor Koçu Ali Özbay ikinci teknik faulünü aldığı için oyundan ihraç edildi. 2,57’de Volkan Aydın‘ın iki faul atışını sayıya çevirmesiyle skor 34-49 oldu. Berke Aygündüz‘ün 1,30 dakika kala attığı üçlük ile fark 17 sayıya çıktı (35-52). Karşıyaka Belediyespor son çeyreğe 37-53 önde girdi.

Final periyodunda Utku ve Ersin‘in basketleri ile oyunda kalmaya çalışan yeşil-beyazlılar 8. dakikada farkı 13 sayıya kadar düşürdü. Utku Bayraktar top rakipteyken müthiş bir mücadele sergileyerek topu kaparken iki sayılık basketi de kaydeden isim oldu. Bu periyodun bitimine 1,12 dakika kala fark 7 sayıya kadar indi (62-69). Karşıyaka molasının ardından konuk ekip hücumdan boş döndü. Geçit hücumunda Mustafa sayıyı bulunca fark 5’e düştü. Bitime 8 saniye kala İsmail‘in üç serbest atışından ikisi girdi ve ribaundu Yaşar kazandı. Yaşar basketi bulamazken kendisine faul yapıldı ve iki atıştan birini sayıya çevirince 6 saniye kala skor 67-70’e geldi. Karşıyaka molası sonrasında konuk ekip sayı bulamadı ve İsmail‘e faul yapıldı. İsmail 3 salise kala bir faulü sayıya çevirip diğerini kaçırdı. Ribaundu kazanamayan Geçitspor maçı da kaybetti. Geçitspor çok fazla hücumu değerlendiremezken İzmir ekibinin özellikle yüksek yüzdeli üç sayılık atışları ve hakemlerin çok fazla düdük çalması maçın seyrini değiştiren etkenler oldu.

Salon: Bursa Atatürk Spor Salonu

Hakemler: Haldun Çoban, Eren Kılınç, Görkem Süzen

Geçitspor: Muhammed Alp Özanadolu, Arda Tunca, Mustafa Buğra Atasoy, Volkan Aydın, Utku Bayraktar, Tahir Baki Gözütok, Yaşar Baha Özkan, Enis Bayrak, Zafer Sezer Alp, Ersin Taşkın, Remzi Semercioğlu, İsmail Kaya

Karşıyaka Belediyespor: Çağatay Özkan, Leon Harun Apaydın, İnanç Mert Hotamış, Berke Aygündüz, Ali Efe Barış, Hüseyin Çevirgen, Barış Levent Ünlü, Arda Tan Karace, Efe Yurtlu, Kılıçarslan Şenkaya, Atahan Demirtaş

1.Periyot: Geçitspor 10-11 Karşıyaka Belediyespor

Devre: Geçitspor 25-31 Karşıyaka Belediyespor

3.Periyot: Geçitspor 37-53 Karşıyaka Belediyespor

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı