Geçit Spor

Geçitspor silindir gibi 80-70

Basktebol 2. Ligi’nde Bursa’nın tek temsilcisi olan Geçitspor, bu sezon için iddialı kadro kurmasına karşın arzulanan sonucu alamayan Erzurum Büyükşehir Belediyespor’u Atatürk Spor Sarayı’nda konuk etti.

Skor boardda yaşanan sorun nedeniyle 7 dakikalık gecikmeli başlayan maç, zaman zaman olaylı geçen mücadeleyi Geçitspor, ikinci yarıdaki etkili oyunuyla 80-70 kazandı.

İlk çeyreğe iyi başlayan Geçitspor Abdullah Cem’in isabetli dış şutuyla 3-0 önde başladığı bölümde, yaptığı basit top kayıpları sonrasında 3. Dakikada 3-11 geriye düştü. Üstünlüğünü sürdüren konuk takım Mert Yavi, Aykut, Emir ve Kutay’ın basketleriyle arayı giderek açtı ve çeyreği 10 sayılık üstünlükle 13-23 önde tamamladı. Bu bölümde Geçitspor’un özellikle hücumda kaybettiği toplar sonrasında farkın açılması dikkat çekti.

İkinci çeyreğe iyi başlayan Erzurum BB farkı 13 sayıya kadar çıkarttı: 13-26. 12. dakikada Erzurum’dan Kutay Akpulat’ın, hücuma çıkan Geçitsporlu Utku Bayraktar’a taktığı çelme sonrasında sahanın içi karıştı. Tribünlerin hareketlenmesiyle Geçitspor açılan farkı 16. Dakikada Abdullah Cem’in basketleriyle 4 sayıya (27-31) indirdi. Panikleyen Erzurum’un yaptığı faulleri Geçitspor sayıya çevirince fark eriyip gitti: 29-31 Son iki dakika büyük çekişmeye sahne oldu. Karşılıklı basketlerle (37-38) 5.6 saniye kala yapılan faulü Zafer Sezer sayıya çevirince Geçit 39-38 öne geçti.

Üçüncü çeyreğe daha hırslı başlayan Geçitspor, isabetli dış şutlarla arayı giderek açmaya başladı. Erzurum Büyükşehir Belediyespor’un farkı azaltma çabaları ise sonuçsuz kaldı. 25. Dakikada farkı 15 sayıya (59-44) çıkartan Geçtispor, temposunu düşürmedi ve rakibinin çabasına karşın bu çeyreği 64-53 önde kapatarak final periyoduna 11 sayılık avantajla girdi.

Dördüncü çeyrekte yine hızlı başlayan Geçitspor oldu ve hem pota altı hem de dışarıdan bulduğu sayılarla 14 sayılık bir üstünlük buldu: 71-57.  Daha sonra Erzurum BB’nin farkı azaltma çabaları sonuçsuz kaldı ve Geçitsphor, karşılaşmayı 80-70 kazanırken galibiyet serisini de sürdürmeyi başardı.

Salon: Atatürk

Hakemler: Dorukhan Kalyoncu, Taylan Özgür Ülten, Sercan Sinirlioğlu

Geçitspor: Abdullah Cem Koçal (21), Utku Bayraktar (15), Tahir Baki Gözütok (8), Serhat Büker (0), Enis Bayrak (14), Zafer Sezer Alp (4),  Ersin Taşkın (4), Remzi Semercioğlu (0), İsmail Kaya (14)

Erzurum Büyükşehir Belediyespor: Yusuf Necip Seçen (6), Kutay Akpulat (20), Arda Akbaş (3), Serhad Çorumlular (4), Buğra Berk Güler (12), Mert Yavi (12),  Aykut Ulutuğay (3),  Batuhan Kılcı (3), Mustafa Emre Bdozoğlu (2), Emir Apak (5)

1.Periyot: 13-23 Erzurum BB

Devre: 39-38 Geçitspor

3. Periyot: 64-53 Geçitspor

1 Yorum Onay bekleyen yorum yok

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı