Geçit Spor

Geçitspor seriye taktı

Basketbol 2. Ligi’nde Bursa’nın tek temsilcisi olan Geçitspor, İstanbul deplasmanında son sırada yer alan rakibi UPS Spor’u 67-89 gibi farklı bir skorla geçmeyi başardı.

Son haftalarda aldığı galibiyetlerle üst sıralara doğru yükselişe geçen Geçitspor, Ahmet Cömert Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ilk çeyreğinde hücumda etkili oyununu savunma da sürdürememesi karşın bu bölümü 22-23 önde kapatmayı başardı.

İkinci çeyrekte özellikle dış şutlarda isabet yakalayan yeşil beyazlılar. Bu kez savunmasını da oturtmayı başarınca arayı giderek açtı ve soyunma odasına 18 sayılık üstünlükle 33-51önde gitmeyi başardı. Bursa ekibinde Uğur Dokuyan, Enis Bayrak, Tahir Baki Gözütok ve Abdullah Cem Koçal’ın etkili performansları dikkat çekti.

Üçüncü çeyrekte de üstünlük Geçitspor’daydı. 24. Dakikada Geçitspor Enis’in turnikesiyle 33-53 öne geçti. Her iki tarafta sayı üretmekte zorlanınca ara açılmadı. 27. Dakikada Zafer Sezer’in başarılı üçlüğü ile fark 21 sayıya (40-61) çıktı. Abdullah Cem’in üçlüğü ile 30. Dakikaya Bursa temsilcisi 64-43 önde girmeyi başardı. Geçitspor, son bölüme Ersin Taşkın’ın üçlüğü ile 71-43 önde girmeyi başardı.

Dördüncü çeyreğe UPS Spor Leventcan ile sayılar buldu. 32. Dakikada  Abdülkadir Çakır’ın üçlüğü ile ara kapanmaya başladı. 50-73 Geçitspor, bulduğu sayılarla 33. Dakikada skoru 50-77 yaptı. Bursa ekibi hücumda sayı üretmeye başlayınca ara yeniden açılmaya başladı. Gecitspor karşılaşmayı 67-89 kazandı ve galibiyet serisini sürdürdü.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı