Final GSK

Terrell Gomez Final Spor’da

Türkiye Basketbol Ligi’nde Bursa’yı temsil eden takımlardan Finalspor, yeni sezon için kadrosunu güçlendirme çalışmalarını sürdürüyor.

Öncelikle iç transferi hallettikten sonra dış transfere yönelen kırmızı beyazlılar Amerikalı Terrell Gomez’i kadrosuna dahil etti.

Finalspor Menajeri M.Kemal Makinacı transferle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Yeni sezon kadro yapılanmasında ikinci ve son yabancı transferimiz olan 1998 doğumlu Birleşik Amerikalı guard Terrell Gomez’i kadromuza dahil ettik” dedi.

GOMEZ KİMDİR

Los Angeles Kalifornialı olan Terrell Gomez, ülkesinde genç oyuncu olmasına karşın   üst üste ikinci All-Big West Birinci Takım onurunu kazandı. Maç başına puan (19.8), maç başına dakika (37.1), atılan şut (207), 3 sayı dahil olmak üzere bir dizi kategoride Büyük Batı’yı yönetti. şut atılan (111) ve serbest atış yüzdesi (94,8). 109/115 yaptıktan sonra serbest atış yüzdesinde ülke birincisi. Yapılan 3 sayılık atışlarda tüm Division I basketbolunda beşinci sırada yer aldı, maç başına atılan 3 sayılık atışlarda altıncı (3.47), 3 sayılık yüzdesinde sekizinci (44.0) ve toplam sayıda 23. (634) … Maç başına sayı, serbest atış yüzdesi ve ribaund olarak yayınlanan kariyer rekorları oyun (2.5).15 maçta 20 ve üzeri olmak üzere 32 maçın 31’inde çift haneli skorlar elde etti. Üç kez 30 sayı barajını aştı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı