Final GSK

Finalspor BSL’yi istiyor mu?

TBL'nin en kıdemli takımlarından biri Finalspor. TB2L'de oynadıkları bir sezon dışında 11 yıllık TBL geçmişleri var.

Sezona başlarken bütçelerine bağlı olarak favori gösterilen takımlardan bazıları 19. hafta itibariyle gerilerde kaldı, buna karşılık Finalspor gibi mütevazı bütçeyle yola çıkanlardan bazıları üst sıralarda yer aldı.

Finalspor Genel Menajeri Uğur Özmen‘e “BSL‘ye çıkmak istiyor musunuz?” diye sorduk ve şu yanıtı aldık:

“Başkanımız İhsan Özen‘in da söylediği gibi rüzgar bizi iterse neden olmasın? Geçmişte TED, Daçka, Tofaş gibi ligi domine eden takımlar vardı. Bu sezon bütçesi yüksek takımlar var ama büyük bir güç dengesizliği yok. Bu nedenle de lig üçüncüsü olan bizle onuncu sıradaki Konyaspor arasında sadece iki puan fark bulunuyor. İki maç kaybeden 6-7 sıra gerileyebilir, iki maç kazanan 6-7 sıra yükselebilir.

Caner Topaloğlu dış menisküs yırtığı nedeniyle 10 haftadır dönemedi. Serhat Uğur‘un serçe parmağının tendonu koptu, birçok maçı da son toplarda kaybettik ama hala üçüncüyüz.

Düştüğümüz sezon tarihimizin belki de en iyi kadrosunu kurduğumuzu düşünüyorduk ama yönetemedik ve başarısız olduk. Bu sezon sakatlıklara ve yola iki çaylak yabancıyla çıkmamıza rağmen takım kimyası sayesinde üst sıralardayız. Yakaladığımız bu rüzgar bizi BSL‘ye götürürse de orada oynamak isteriz.”

Yoluyla
basketfaul

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı