Final GSK

Finalspor 88-83 Anadolu Basket

Türkiye Basketbol Ligi’nde tehlikeli bölgeden uzaklaşmak isteyen Bursa takımlarından Finalspor, tehlikeli bölgenin dışında kalmak isteyen Ankara temsilcisi Anadolu Basket’i konuk etti.

Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi Salonu’nda oynanan karşılamanın ilk ve son periyodunda etkili olan Finalspor, rakibini 5 sayı farkla 88-83 yenerek kalan haftalara umutlu girdi.

Mücadeleye iyi başlayan Finalspor ilk çeyreği 26-16 önde kapadı. İkinci çeyrekte Ankara Anadolu Basket etkili oldu ve isabetli hücumlarıyla arayı kapattı ve soyunma odasına 50-51 önde gitti. Üçüncü periyotta konuk tekim üstünlüğünü sürdürdü ve final periyoduna 3 sayılık avantajla 68-71 girdi.

Final periyodunda Finalspor gerçekten çok iyi mücadele etti ve özellikle dış şutlarda başarılı olunca rakibini 88-83 yenerek tehlikeli bölgeden biraz olsun uzaklaştı.

Bursa ekibinde Terrel Allen 22, Christopner 17, Gurur Baybora 16, Onur Son sırma ise 13 sayı ile oynadı. Ankara Anadolu Basket’te Jahmal Mc Murray 23, Even Fitner 17, Recep Solak 14, Kutay Akpulat ise 12 sayı ile oynadı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı