Final GSK

Finalspor 83-72 Bornova Belediyespor

Bu sezon play-off hedefleyen, ancak Covid hastalıkları nedeniyle arzuladığı sonuçları alamayan ve 13. sıraya kadar gerileyen Finalspor, Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi'nde lig ikincisi Bornova Belediyespor'u konuk etti. Bursa temsilcisi şampiyonlukta iddialı olan Bornova Belediyespor'u 83-72 yenerek galibiyet özlemine son verdi.

Karşılıklı basketlerle geçen ilk çeyreği Finalspor, Medyock ve Karl Young’un basketleriyle geriye düşmesine karşın, Alparslan Uruk’un isabetli dış şutlarıyla çeyreğe tutundu. Büyük çekişmeye geçen son bölümde rakibinin farkı açmasına izin vermeyen Finalspor, Harris’in pota altı smaçları, Murat Erensoy ile son dakikada öne geçti ve periyodu 5 sayılık üstünlükle 18-13 önde kapadı.

İkinci periyoda Finalspor müthiş başladı ve Onur Sonsırma’nın isabetli dış şutlarıyla farkı giderek açmaya başladı. Alparslan Uruk’un da isabetli dış şutları eklenince ara giderek açıldı. Medyock ve Mert Gizir ile oyuna tutunan Bornova Belediyespor, 17 sayıya çıkan (33-17) farkın daha da büyümesini önledi ve Finalspor, soyunma odasına 10 sayılık üstünlükle 41-31 önde girdi.

Üçüncü periyoda üç boş hücumla başlayan Finalspor, ilk basketini 23. Dakikada Murat Ersoy’un dış şutuyla buldu: 44-31 Bornova Belediyespor ise Mustafa Erdoğan’ın sayılarıyla umutlandı: 44-35 İki takımda hücumlarda sert savunmalar karşısında sayı üretemediler. 25. Dakikayı Finalspor Göktürk Gökalp Ural’ın turnikesiyle 47-36 önde geçti. 26. Dakikada Onur Sonsırma’nın üçlüğü farkı 14 sayı sayıya 50-36 çıkardı. Bornova Belediye Çağdaş Erdoğan’ın dış şutlarıyla 28. Dakikada farkı terk hanelere indirmeyi başardı: 52-43 Gurur Baybora’nın çaldığı toplarla ara giderek açılmaya başladı ve 30. Dakikaya Finalspor 57-43 önde girdi. Terrell’in son saniye üçlüğü ile Bursa ekibi final periyoduna 15 sayılık üstünlükle 60-45 girdi.

Final periyoduna Bornova Young’un faul atışlarından bulduğu sayılarla başladı. Mustafa Kırcalı’nın basketleriyle fark devam etti ve 32. Dakika 65-47 geçildi. Bu dakikada hakem kararlarına şiddetli itiraz eden Faruk Beşok üst üste iki teknik faul alarak diskalifiye oldu. 33. Dakikada Alpaslan Uruk’un isabetli dış şutu vardı: 72-54 Kontrollü oynayan Finalspor üstünlüğü elinde tuttu ve 35. Dakikayı 74-58’lik skorla önde geçti. 37. Dakikada Murat Erensoy’un pota altı basketleriyle fark 21 sayıya (80-69) çıktı. Son dakikalarda Final basit top kayıpları yaşadı ve Bornova Belediye bunu Kaan Yıldırımkanlı ile değerlendirince sayılar 82-67 oldu. İzmir ekibinin son gayreti sadece 21 sayıya çıkan farkı 10 sayıya (82-72) düşürdü. Finalspor maçı 83-72 kazandı.


Salon: Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi

Hakemler: İbrahim Altıntaş, Seyhan Topaloğlu, Yiğit Emre Şimşek

Finalspor: Christopher Harris , Terrell Allen , Onur Sonsırma , Göktürk Gökalp Ural , Ömer Faruk Ernat , Gurur Bayroba , Murat Erensoy , Mustafa Kırcalı , Alpaslan Uruk , Volkan Aydın

Bornova Belediyespor: Orbay Kaya, Lorenze Meclock , Çağdaş Erdoğan , Ata Kahraman , Mert Gizer , Mert Çevik, Kalıf Karl Young , Mustafa Erdoğan ,Arber Bearisha , Ege Yaşar , Kaan Yıldırımkanlı

1. Periyot: 18-13 Finalspor

Devre: 41-31 Finalspor

3.Periyot: 60-45 Finalspor

5 Faul Alanlar: 38.30 Terrell Allen (Finalspor)

Diskalfiye: 32.25 Faruk Beşok (Bornova Belediyespor/Başantrenörü)

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı