Final GSKGemlik Basket

Finalspor 74-58 Budo Gemlik

Türkiye Basketbol Ligi’ndeki Bursa derbisi büyük heyecan ve çekişmeye sahne oldu. Finalspor, son periyottaki etkili oyunuyla Budo Gemlik’i 74-58 yendi.

Türkiye Basketbol Ligi’nde Bursa’yı temsil eden iki güzide ekibimiz Finalspor ile Budo Gemlik, Yıldırım İlçesi’ndeki Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi Salonu’nda karı karşıya geldi. Budo Gemlikspor’un iki yabancı oyuncusu Justin Carter ile Lamont Tolefree sakatlıkları nedeniyle oynamadığı mücadelenin ilk çeyrek 12-12’lik eşitlikle tamamlandı.

İkinci periyotta Budo Gemlik Canberk Cevit’in basketleriyle üstünlüğünü son bölüme kadar sürdürmesini bildi 23-24. Son dakikalarda rakibinin faul hakkını doldurmasından sonra kazanılan atışları sayıya çeviren Finalspor, soyunda odasına 1 sayılık (31-30) üstünlükle gitmeyi başardı.

Üçüncü çeyrekte Budo Gemlik yine özellikle Canberk Cevil ve Uğur Hortum’un sayılarıyla önde götürmeyi başardı: 38-40. Bu dakikadan sonra Finalspor Alpaslan Uruk’un üçlükleri, Allen Tarrell’in basketleriyle arayı giderek açtı ve final periyoduna Finalspor 7 sayılık üstünlükle 55-48 önde girdi.

Son bölümde ise Budo Gemlik’in farkı eritmek ve rakibini yakalamak için büyük çabası vardı. Ancak Gemlik temsilcisi bu atışlarda isabet bulamadı. Son bölüme girilirken  farkı 14 sayıya (65-51) çıkartan Finalspor, kontrollü bir oyunu tercih ederek zorlu derbiyi 16 sayılık üstünlükle 75-58’lik galibiyetle kapadı.


Salon: Naim Süleymanoğlu

Hakemler: İbrahim Altıntaş, Seyhan Topaloğlu, Benhür İrcel

Finalspor:  Christopher Harris 10, Allen Terrell 19, Ömer Faruk Ermat 5,  Gurur Baybora 8, Alparslan Uruk 3, Murat Erensoy 6, Doğancan Tokmak 12, Emirhan Merdin 0, Mustafa Akarcalı 3, Alparslan Uruk 11

Budo Gemlik: Emre Tanışan 7,  Canberk Cevit 21, Berkan Aksu 2, Bartu Yılmaz 7,  Eren Has 4, Serdar Yavuz 4, Yunus Çankaya 3, Serhat Tüzinoğlu 2, Uğur Hortum 8

1.Periyot: 12-12

Devre: 31-30 Finalspor

3.Periyot: 65-51

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı