Final GSK

Final Spor lideri değiştirdi!

TBL'de Finalspor haftaya Bodrum ile liderliği paylaşarak başlayan Mersin Büyükşehir Belediye'yi deplasmanda yendi.

Bu sonuçla Bodrum tek başına liderlik koltuğuna oturdu, Finalspor play off ilk turu için ev sahibi avantaj konumunu sürdürdü.

Maça Aaron Jones ve Alp Karahan’ın sayıları ile 5-0 başlayan ev sahibi ekip Mersin MSK’ya cevap Şafak Edge ve Ömer Sancaklı’dan geldi, ilk 3 dakika 5-5 eşitlikle geçildi. Bu periyodda sayı üstünlüğü hemen hemen her hücumda el değiştirdi. İlk çeyrekte 19-17 Mersin ekibi lehine sona erdi.

İkinci çeyreğe de ekipler karşılıklı sayılar ile başladı. Final Spor’dan Şafak Edge ve Darius Dunn, Mersin MSK’dan Kevin Kasper ile Mehmet Oğuzhan Kızıl’ın sayıları ile ilk 2 buçuk dakikada 25-25 eşitlikle geçildi. Son 3 dakikaya da 32-32 eşitlile girilien, soyunma odasına 38-34’lük üstünlük ile önde giren ekip Mersin MSk oldu.

Üçüncü çeyreğe de yüksek mücadele ve konsantrasyon ile başlayan iki ekip ilk bölümü karşılıklı sayılar ile geçtiler. Bitime 6 dakika kala skoru 43-43’e getiren Final Spor son 5 dakikaya da 49-46 önde girdi. Maçın çoğunluğunda skor üstünlüğünü elinde bulunduran Mersin MSK karşısında Final Spor bu üstünlüğünü fazla sürdüremedi ve son 3 dakikaya 51-51 eşitlikle girildi. Kalan sürede 4 sayı üretebilen Final Spor karşısında ev sahibi ekip 9 sayı buldu ve final periyoduna Mersin 60-55 önde başladı.

Son periyodda bambaşka bir Final Spor ve bambaşka bir Mersin vardı. Maç boyu rakibini yakında takip eden, birkaç kez beraberliği sağlayıp öne de geçen Final Spor ilk 5 dakika rakibine sadece 7 sayı atabilme şansı tanırken buna karşın 16 sayı buldu ve bitime 4.30 kala 71-67 öne geçti. Son 2 dakikaya girilirken geride kalan 8 dakikada 25-8’lik seri yakalayan Final Spor skoru da 80-68 yaparak farkı 12 sayıya çıkardı. Mersin MSK adına kabus gibi geçen bu dördüncü periyod sonunda Finalspor sahadan 82-74 galip ayrıldı.

Öne Çıkanlar:
Mersin BBSK: Aaron Jones: 21 Sayı, 9 Ribaund, 2 Asist. Kerem Aydan Özel 15 Sayı, 2 Ribaund.
Final Spor: Şafak Edge 14 Sayı, 6 Asist. Ömer Sancaklı 15 Sayı, 3 Asist, 2 Ribaund. Alp Altunbey 12 Sayı, 4 Ribaund, 2 Asist. Darius Dunn 16 Sayı, 4 Ribaund

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı