Final GSK

Final Spor ikinci uzatmada…

Misli.com TBL 12. haftasında Final Spor deplasmanda iki uzatmaya giden karşılaşmada Sigortam.net‘e 85-83 mağlup oldu.

Eric Buckner ve Deniz Çelen ikilisiyle Sigortam.net pota altından etkili başlangıç yaptı. Darius Dunn ile cevap veren Final Spor skoru 7. dakika kala 7-7 ile eşitledi. Skorun kalan dakikalarda da dengeli geçtiği ilk çeyrekte son hücumdan Can Özcan’ın üçlüğüyle dönen Sigortam.net 21-20 ile geçti.

İkinci çeyrekte Ömer Sancaklı ile yayın gerisinden skor bulan Final Spor üstünlük mücadelesini sürdürdü. 7 dakika kala Finalspor 25-24 ile öne geçti ve Sigortam.net mola aldı. Mola dönüşü üst üste 5 top kaybı yapan Sigortam.net bu dakikalarda etkisiz bir görüntü çizdi. Genç oyuncu Tarık Sezgün’le içeriden sayı bulanFinal Spor önde olmayı sürdürdü. Can Özcan ve Eric Buckner ikilisiyle Sigortam.net farkı eritse de öne geçemedi. İkinci çeyrek 35-34 Finalspor üstünlüğüyle geçildi.

Üçüncü çeyreğe Sigortam.net tecrübeli oyuncu Serkan Menteşe’nin 5 sayılık sekansıyla başladı ve öne geçti. Bu dakikalarda Umut Geçen asistlerle takımının farkı açmasından etkili rol oynadı. Son bölümde Mustafa Baştürk’ün sayılarıyla geçiren Final Spor farkı tek hanede tuttu. Üçüncü çeyrek 56-49 ile Sigortam.net önde kapattı.

Son çeyreğe 11-2 ile başlayan Final Spor uzun zaman sonra karşılaşmada tekrar öne geçti (60-58). Geçiş hücumlarından sayıyla dönerek 8-2’lik seri yakalayan Sigortam.net tekrar üstünlüğün sahibi oldu. 1 dakika kala Gökhan Yazıcıoğlu’nun üçlüğüyle Sigortam.net farkı 3’e çıkardı (70-67). Darius Dunn ile çizgiye giden Finalspor 2/2 ile dönmesini bildi. 4 saniye kala Akın Kandemir’le Sigortam.net çizgiye gitti ve 1/2 ile döndü (71-69). Mola dönüşü pota altında Clint Robinson ile topu buluşturan Final Spor basketi kaydetti ve karşılaşma normal sürede 71-71 eşitlikle tamamlanarak uzatmaya gitti.

Uzatmada içeriye kateden Sigortam.net hücumuna karşılık Final Spor yayın gerisinden etkili oldu.13 saniye kala Umut Geçen – Eric Buckner alley-oop işbirliğiyle Sigortam.net öne geçti. Son hücumda Mustafa Baştürk ile basketi kaydeden Final Spor skoru tekrar eşitledi ve karşılaşmada ikinci uzatmaya gidildi (79-79).
2.uzatmada Gökhan Yazıcıoğlu ile Sigortam.net üstünlüğü eline aldı (84-82). Bu dakikalarda her iki tarafta da basit top kayıplarıyla yorgunluk belirtileri de baş gösterdi .13 saniye kala Umut Geçen’le çizgiden 1/2 ile döndü ve farkı 2’ye çıkardı. Son hücumdan Şafak Edge ile Final Spor eli boş döndü ve karşılaşmayı Sigortam.net 85-83 kazandı.

Öne çıkanlar..
Sigortam.net: Eric Buckner 25 sayı 8 ribaund 5 asist, Gökhan Yazıcıoğlu 14 sayı 9 ribaund, Serkan Menteşe 12 sayı 9 ribaund, Deniz Çelen 12 sayı 4 ribaund, Umut Geçen 5 sayı 3 ribaund 16 asist

Final Spor: Darius Dunn 16 sayı 6 ribaund 5 asist, Mustafa Baştürk 15 sayı, Tarık Sezgün 14 sayı, Ömer Sancaklı 13 sayı 3 ribaund, Clint Robinson 11 sayı 6 ribaund

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı