Final GSK

Final Spor çok farklı!

Bursa temsilcisi üst üste üçüncü galibiyetini İstanbul’da Esenler Erokspor’u farklı skorla yenerek yükselişini sürdürdü.

Türkiye Sigorta Türkiye Basketbol Ligi’nin onbirinci haftasında Finalspor, İstanbul’da Esenler Erokspor’un konuğu oldu.  Ahmet Cömert Salonu’nda oynanan Aydın Karaçam, Yasin Kahraman ve Hüseyin Çamcı hakem üçlüsünün yönettiği mücadeleye etkili başlayan Esenler Erokspor oldu ve ilk bölümü 23-21 önde tamamladı. İkinci bölümde dış şutlarda etkili olmayı başaran Finalspor, sakatlık sonrası ilk kez forma giyen Deshos Taylor’un isabetli atışlarıyla soyunma odasına 39-43 önde girdi.

Üçüncü bölümde çekişme vardı ancak Kerem Aydan Özel’in isabetli atışlarıyla rakibini yanına yaklaştırmadı ve son bölüme 53-58 önde girdi. Dördüncü bölümde hem iyi savunma yapan hem de dış şutlarda etkili olan Finalspor, arayı giderek açtı ve mücadelesi 14 sayılık üstünlükle 84-70 kazanarak üst üste üçüncü galibiyetini aldı. Finalspor’da Deshon Taylor, Kerem Aydan Özel 15’er, Talat Alp Altunbey 10 sayı ile çift hanelere ulaşan isimler oldu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı