Final GSK

Final Spor 85-77 Ankaragücü Mamak

Misli.com TBL 9. haftasında Ankaragücü Mamak'ı konuk eden Bursa ekibi Final Spor karşılaşmadan 85-77 galibiyetle ayrıldı.

Karşılaşmaya 10-0 ile iyi başlangıç yapan Final Spor skoru 12-2 getirdi ve Ankaragücü molaya gitti. Moladan Carlton Brag ile dönen Ankaragücü rakibini yakın takibi sürdürdü. İlk çeyrek 21-15 Final Spor üstünlüğüyle geçildi.

Tempolu başlayan ikinci çeyrekte iki ekip de potaya gitmekte zorlanmadı. Carlton Bragg ve Myles Mack dışında Ankaragücü skor bulamasa da 6 dakika kala skoru eşitlemesini bildi (26-26). Çekişmenin arttığı dakikaları Ömer Sancaklı‘nın üçlüğüyle Final Spor cevap verse de Ankaragücü bırakmadı. Skor mücadelesinin çok yakın geçtiği ikinci çeyreği Final Spor 41-39 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe Final Spor 7-2 ile başladı. Bu dakikalarda Ankaragücü‘nde yabancılarının yanında Azizcan Özdemir‘den de kritik katkı alarak üstünlük mücadelesini sürdürdü. Ancak Darius Dunn‘ın devreye girmesiyle Final Spor farkı açtı ve çeyreği de 65-55 ile geçti.

Son çeyreğe Ankaragücü yayın gerisinden üst üste basketlerle başladı. Potaya Clint Robinson‘la giderek basketi kaydeden Final Spor farkı korudu. Mücadeleyi bırakmayan Ankaragücü yayın gerisinden yakaladığı seriyle bir kez daha rakibine yaklaştı. Ancak rakibini geri püskürtmesini bile Final Spor üstünlüğü kalan sürede de korudu ve karşılaşmanın 85-77 galibi oldu.

 

Öne çıkanlar..

Final Spor : Darius Dunn 23 sayı, Clint Robinson 17 sayı 5 ribaund, Tarık Sezgün 11 sayı 4 ribaund
Ankaragücü Mamak: Myles Mack 27 sayı 8 asist, Carlton Bragg 17 sayı 16 ribaund, Azizcan Özdemir 10 sayı 3 ribaund

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı