Final GSK

Final kendine geldi 90-85

Türkiye Basketbol Ligi’nin üçüncü hafta erteleme karşılaşmasında, teknik kadroda değişikliğe giden Final Gençlik çekişme içerisinde geçen mücadelede Kocaeli Belediye Kağıtspor’u 90-85 yenerek kötü gidişini durdurdu.

Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi‘nde oynanan karşılaşmanın ilk çeyreğini Final Gençlik 26-16 önde kapadı. Hücumda üstünlüğünü sürdüren Bursa temsilcisi devreyi de 48-37 önde kapadı. Üçüncü çeyrekte Kocaeli Belediye Kağıtspor yabancı oyuncularıyla bulduğu basketlerle farkı eritmeye çalıştı ve final bölümüne Final Gençlik 67-59 önde girdi. Son dakikalara girilirken farkı 13 sayıya kadar çıkartan Bursa ekibi savunma zaafları sonrasında tehlikeye giren maçı 90-85 kazanmasını bildi.

Final Gençlik’te George Harris 26, Glenn Allen 23, Ömer Faruk Ermak 12, Murat Erensoy 11 sayı ile tamamlarken, Kocaeli Belediye Kağıtspor’da ise Deion Sherrill 30, Gilbert Spencer 22, urak Şamaz 11 sayı ile çift hanelere ulaşan isimler oldu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı