Final GSK

Final Gençlik son nefeste: 77-74

Türkiye Basketbol Ligi’nde üçüncü sırada yer alan Final Gençlik son on saniyede bulduğu üç sayılık basketle son sıralardan kurtulma mücadelesi veren Anadolu Basket’i 77-74 yendi.

Atatürk Spor Sarayı’nda oynanan ve hakemlerin kötü bir yönetim gösterdiği maça iyi başlayan Final Gençlik oldu. Bursa ekibi 5. dakikayı 10-6 üstünlükle geçerken, ilk çeyreği de 5 sayılık üstünlükle 22-17 önde kapadı.

İkinci çeyrekte ise hücumda Veal, Fatih Cantitiz, Alpaslan ve Gueye ile sayılar bulan Final Gençlik Anadolu Basket’in Amerikalı oyuncusu Washington’u durdurmakta zorlanmasına karşın soyunma odasına 45-39 önde gitti.

Üçüncü çeyrekte, Ankara ekibi Nikko Carter ve Washington’un isabetli dış şutlarıyla farkı kapattı ve final periyoduna 63-63’lük eşitlikle girildi.

Son çeyrek karşılıklı basketlerle geçti. Son on saniyeye 74-74’lük eşitlikle girildi. Salih Uğraşan’ın isabetli dış şutuyla Final Gençlik, uzatmaya gitmesi beklenen maçı 77-74 kazandı.

Final’de Alpaslan 16, Fatih Cantitiz 13, Guy Veal 14, Salih Uğraşan ile Guaye 10’ar sayı ile oynarken, konuk takımda Washington 23, Yalçın Aziz Mahmutoğulları 12, Nikko Carter 19, Bekir Sabri ise 10 sayı ile oynadı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı