Final GSK

Final Fethiye’den boş dönüyor 86-78

Basketbol Erkekler Ligi’nde son haftalarda aldığı galibiyetler üçüncü sıraya yükselen Final Gençlik Ege deplasmanında Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’a, son üç dakika içerisinde yerdiği basketlerle 86-78 yenilmekten kurtulamadı.

Dolu tribünler önünde oynanan maçın ilk periyoda iyi başlayan ev sahibi Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, ilk çeyreği 27-20 önde kapadı. İkinci çeyrekte hücumda etkili olan Final farkı kapatarak rakibini zorlamaya başladı. Son saniyede kazanılan serbest atışı Hakan Şanlı değerlendiremeyince Fethiye ekibi soyunma odasına 43-41 önde kapadı.

Üçüncü çeyrekte üstünlük Final Gençlik’e geçti. Hücumda Salih Uğraşan’ın isabetli dış şutlarıyla rakibine üstünlük sağladı ve final periyoduna 61-60 önde girdi. Son çeyrekte iyi başlayan Final Gençlik Guy Veal’in basketleriyle rakibine 6 sayılık üstünlük sağladı. Üstünlüğünü son 2 dakikaya kadar sürdüren Final Gençlik, boş döndüğü hücumları cezalandıran Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, karşılaşmayı 8 sayılık üstünlükle 86-78 kazandı.

Fethiye ekibinde Erick Bernard 22, Genco Ozan 10, Mert Gizir 12, De Angelo Darne 19 sayı ile oynarken, Final’de ise Marlain Guy Veal ve Salih Uğraşan 14’er, Ahmet Fatih Titizer 12, Abdulaye Gueye 13 sayı ile oynadı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı