Final GSKGemlik Basket

Bursa derbisinde kazanan Final Spor

Türkiye Basketbol Ligi'nde bugün oynanan Bursa derbisinde Final Spor, Akran Gemlik Basketbol'u 82-71 mağlup etti.

Final Spor ile Akran Gemlik Basketbol‘un Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi‘nde karşı karşıya geldi.

Karşılaşmaya Akran Gemlik Basketbol başlarken maçın ilk sayısı ise Final Spor adına Talat Alp Altunbey’den den geldi. Konuk Gemlik ise ilk sayısını Ege Demir’in elinden buldu. İlk çeyreğin bitimine 3 dakika kala Final Spor Şafak Edge’nin 3 sayılık atışıyla skoru 12-8’e getirdi. Akran Gemlik Basketbol Ege Demir’in bulduğu sayıyla ilk çeyreğin bitimine 1 dakika kala skoru 15-12’ye getirdi. Karşılaşmanın ilk çeyreği Final Spor’un 20-17’lik üstünlüğü ile tamamlandı.

Mücadelenin ikinci çeyreğinde ilk sayı Şafak Edge’nin 3 sayısı ile geldi. Ön alanda yaptığı baskı ile topu rakibinden kapan Faik Can Kaşıkçı bomboş pozisyonda turnikeyi bıraktı ve skoru 25-17’ye getirdi. İkinci çeyreği de domine eden Final Spor’a karşı Akran Gemlik Ege Demir ile direnmeye çalışsa da devreye önde giren ekip 41-30 ile Final Spor oldu.

Üçüncü çeyreğe iyi başlayan taraf Final Spor olurken 22. dakikada farkı 11 sayıya çıkarttı (44-33). Gemlik 11 sayılık farkı 24:24’te 3 sayıya düşürünce Final Spor Baş Antrenörü Berat Gök mola aldı. Molanın ardından toparlanan Final Spor 25:33’te farkı bir anda 7 sayıya çıkarttı (51-44). Dunn’un 3 sayılık basketi ile Final Spor çeyreğin bitimine 1 dakika kala farkı yeniden çift hanelere çıkarttı (59-49). Final periyoduna ev sahibi Final Spor 62-53 önde girdi.

Maçın son çeyreğinde de oyunun kontrolünü elinden bırakmayan Final Spor haftanın ilk gününde oynadığı Bursa derbisinde Akran Gemlik Basketbol‘u 82-71 mağlup etti.

 


SALON: Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi

FİNAL SPOR: Tarık Sezgün, Enes Tunç, Şafak Edge,  Faikcan Kaşıkçı, Ömer Sancaklı, Talat Alp Altunbey, Alparslan Uruk, Aydın Şirin, Mustafa Baştürk, Darius Dunn, Barış Sevilmiş, Ozan Yılmaz, Clint Robinson, Hidayet Civan

AKRAN GEMLİK BASKETBOL: Berkay Çıvgın, Jeremy Sheppard, Devante Foster, Utku Pelit, Eray Akyüz, Kıvanç Çöl, Batın Tuna, Yavuz Koça, Bora Satır, Egemen Usta, Başar Şener, Ege Demir, Gökhan Şirin, Ali Taşkın

1.ÇEYREK: Final Spor 20-17

2.ÇEYREK: Final Spor 41-30

3.ÇEYREK: Final Spor 62-53

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı