Final GSK

Berat Gök “Bu sezon play-off hedefimize ulaşacağız”

Türkiye Basketbol Ligi’nde 2021-2022 sezonu bu hafta oynanacaklar maçlarla başlıyor. Bursa ekibi Final Spor’da Başantrenör Berat Gök yeni sezonla ilgili açıklamalarda bulundu.

Sezona zorlu bir fikstürle gireceklerini belirten Berat Gök, ‘’Federasyon Kupası’nda ligde üst sıraları zorlayacak 4 takım aynı gruptaydı. Başa baş maçlar oynandı ve beklenildiği gibi herkes grupta birbirinden galibiyet almayı başardı. Lige de yine aynı şekilde zor bir fikstürle giriyoruz. Final Turnuvası’nda da güçlü rakiplerle maç yaptık. Üstüne de Federasyon Kupası’nda da sert maçlar oynayınca lig için güzel bir hazırlık dönemi geçirdik. Bunu avantaja çevirip Konya deplasmanından galibiyetle dönmek istiyoruz’’ dedi.

Finalspor herkesin daima saygı duyulan bir organizasyon olduğunun altınız çizen başarılı çalıştırıcı, ‘’Final Spor bu ligin en köklü takımlarından biri. Saygı duyulan bir kulübüz, saygı duyulan oyuncular ve ekipten oluşuyoruz. Bunu sahada da göstereceğimizden şüphem yok. Geride bıraktığımız 7 maçta da bunu ortaya koyduk. Önemli olan ligde nasıl performans göstereceğimiz. Final Spor olarak transferde çok titiz davrandık. Karakterine güvendiğimiz isimlerle yola çıktı. Kimse sahada mücadeleden vazgeçmiyor. Herkes yüzde yüzünü vermek için çabalıyor. Bu da bizi bu sezon play-off hedefimize ulaştıracak buna yürekten inanıyorum’’ dedi.

Türk basketboluna ve gençlerine değer veren, katkı koyan bir yönetime sahip olduklarına değinen Berat Gök, ‘’Final Eğitim Kurumlarının çatısı altında İhsan Özen Başkanlığında farklı bir misyonumuz var. Türk genci için neler yapabiliriz sürekli bunu düşünüyoruz. Bunları düşünürken de üst yönetimden bu yönde büyük destek görmek bizlerin çalışma azmini daha da arttırıyor. Her fırsatta söylediğim gibi çok şanslıyız ki Başkanımız İhsan Özen gibi insana değer veren bir iş insanıyla çalışıyoruz. Bu sezonki kadroyu kurmamızda bizlere inancı ve desteğini belirtmeden geçmek istemiyorum’’.

Berat Gök son olarak Frutti Extra Bursaspor’dan çifte lisansla gelen Tarık Sezgün ve Mithat Can Özalp’le ilgili olarak Yeşil Beyazlı yönetime teşekkür ederken, ‘’Kadro kalitemizi arttırmak adına Frutti Extra Bursaspor’la çifte lisans anlaşması işbirliğine gittik. Bu da bizim için önemli bir gelişme oldu. Hem Tarık hem de Mithat Can sezon içinde bize önemli katkılar koyacak iki genç oyuncu. Bu nedenle bir kez daha Genel Menajer Nedim Yücel ve Başantrenör Dušan Alimpijević’e teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Bu işbirliğinde iki taraf da fayda sağlayacak. Genç oyuncular maç tecrübesi ve kondisyonuyla Frutti Extra Bursaspor maçları için de hazır olmuş olacak’’ diye konuştu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı