Bursaspor İnfo Yatırım

Yenildik ama…

Frutti Extra Bursaspor olarak basketbol mazimiz o kadar uzun yıllara dayanmıyor.

Çok değil 5 yıl önce, okul salonlarında yapılan antrenmanlarla başlayan, lig maçlarını ise Çekirge Salonu’nda yapan Potanın Timsahı inanılmazı başardı.

Evet gerçekten tırnaklarıyla kazıyarak gelen Frutti Extra Bursaspor, “Bir gün Avrupa’da mutlaka olacağız” diyerek çıktığı bu macerasında hedefine ulaştı.

Zorlu, büyük bütçeli rakipleri karşısında mütevazi kadrolarla mücadele veren Frutti Extra Bursaspor, tarihinde ilk kez yer aldığı 7Days Euro Cup‘ta D Grubu ilk mücadelesinde İtalyan temsilcisi Dolomiti Energia Trento’yu konuk etti.

Pandemi nedeniyle seyircisiz bir Avrupa mücadelesi.

Lige galibiyetle başlamanın verdiği moral Frutti Extra Bursaspor’da basketbolcular üzerine olumlu bir etki yaratmış. İtalyan rakibi karşısında gerçekten tempolu oynadılar. İlk çeyreği 10 sayılık üstünlükle (29-19) geçerken, basit top kayıpları olmasa Potanın Timsahı soyunma odasına 49-40 yerine daha farklı skorla önde gidebilirdi.

Şunu unutmamak gerek, bugün salonda yeşil beyazlı taraftarlar olsaydı inanın maçın kalitesi de çok yukarılarda olurdu.

Üçüncü periyoda İtalyanlar hızlı başladı ve 8-0’lık seri bulunca fark bir anda 1 sayıya (49-48) iniverdi. Trento öne geçti. Bu bölümde Totto etkiliydi. Bir anlamda üçlüklerin savaşı vardı parkede. Kaçan basit turnikeler, dış şutlar olunca Frutti Extra Bursaspor arayı açamadığı gibi final periyoduna 65-67 geride girdi.

Hamilton’ın üçlüğü ile başlayan Frutti Extra Bursaspor, öne geçmeyi başardı. 68-67 Basit top kayıpları yaşayan yeşil beyazlılar 5 sayı (70-75) geriye düştü. Frutti Extra Bursaspor bu çeyrekte adeta potanın çemberini dövünce ara bir türlü kapanmadı 72-75

Potanın Timsahı bu kadar çok top kaybı yapmasına karşın oyundan kopmaması (78-79) gerçekten güzeldi. Tutku Açık’a çalınan teknik faul sonrası fark 4 sayıya çıkıverdi. Hamilton’un üçlüğü Frutti Extra Bursaspor’u oyunda tuttu 81-82 Munford eşitledi. Ancak Gary’ye yapılan sportmenlik dışı faul sonrası Trento son 71 saniyeye 82-84 önde girdi. Hücumda ise Sanders’in üçlüğü adeta maçı kopartan (82-87) atış oldu.

İtalyanlar son bölümü daha akıllı oynadı. Yakaladıkları avantajı iyi değerlendirdi. Sonuçta Frutti Extra Bursaspor evindeki ilk Avrupa sınavında 86-93’lik yenilgi ile ayrılırken iyi bir deneyim kazanmış oldu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı